17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags невреме

Ознака: невреме

Невидено невреме во Словенија и Хрватска: Тениски топчиња паѓаат врз колите

Силно невреме ја зафати вчера Словенија и источна Хрватска. Словенечкиот метеоролошки завод го подигнал нивото на највисоко црвено, пренесува Хина. Локалните словенечки медиуми пренесуваа дека најлошо...

Невремето предизвика хаос во Скопје: Партизанска поплавена, паднати дрва во центарот...

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици кое го зафати Скопје предизвика проблеми во скопското подрачје. Од УХМР информираат дека ветерот достигнал...

Се споија небото и земјата – Големо невреме го зафати Скопје...

Силно невреме проследено со силен ветер, обилен дожд и град го зафати главниот град претпладнево. Во Македонија денеска  ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време,...

Вонредна вест!!!Доаѓа циклонот Луцијан – силно невреме во Македонија

Во текот на утрешниот ден како што и претходно најавивме ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец па поради силното јужно...

(ВИДЕО) Започна невремето во Македонија – крупен град во Радовиш

Денеска попладне се очекува невреме во Македонија. Прв на удар се најде Радовиш каде на социјалните мрежи се појави видео од невремето. Погледнете:

Се спои небо и земја: Силно невреме низ Македонија – еве...

Како што беше најавено, во попладневните часови циклонско невреме ќе ја зафати Македонија, кое ќе биде проследено со силни врнежи и грмежи. Днска максималните дневни...

Доаѓа невреме во Македонија, најкритично во сабота!

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Попладне ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот почнувајќи од западните делови ќе...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

Нов бран невреме во Грција- блокиран морскиот транспорт во Јонското Море

Грција од денеска ќе биде зафатена со нов бран невреме, проследено со дожд, ветер и снег на високите места, јавија грчките медиуми. Ураган го блокира морскиот...

Невреме ја зафати Грција

Поројни дождови и силни ветрови предизвикаа повеќе проблеми низ цела Грција, јавија локалните медиуми. Во градот Патра, на полуостровот Пелопонез, е поплавена болница, и нанесени...

Популарно