18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018
Tags невреме

Ознака: невреме

Какво невреме сте според хороскопскиот знак (за жени)

Женскиот гнев е вистинска стихијна катастрофа и тоа е јасно за секој. Но, знаете ли дека секој знак одговара на одредена стихија? Еве која...

Пилотите се справуваат со невремето во Англија: Неверојатни снимки од слетувања...

Бурата „Дорис“ прави големи проблеми на британските аеродроми, а на интернет беа објавени снимки од проблемите со кои се соочуваат авионите при слетувањето. Како што...

Големо невреме во Франција: Ветер до 160 км/ч, 125.000 семејства без...

Поради силен ветер, кој достигнал брзина и до 160 километри на час, без електрична енергија останале 125.000 семејства во Франција, јави дописникот на МИА...

Популарно