31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags невреме

Ознака: невреме

(ВИДЕО) Започна невремето во Македонија – крупен град во Радовиш

Денеска попладне се очекува невреме во Македонија. Прв на удар се најде Радовиш каде на социјалните мрежи се појави видео од невремето. Погледнете:

Се спои небо и земја: Силно невреме низ Македонија – еве...

Како што беше најавено, во попладневните часови циклонско невреме ќе ја зафати Македонија, кое ќе биде проследено со силни врнежи и грмежи. Днска максималните дневни...

Доаѓа невреме во Македонија, најкритично во сабота!

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво. Попладне ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот почнувајќи од западните делови ќе...

Македонци преживеаја голгота во Париз: Наместо во хотел, спиеле на студен...

Околу 50-тина премрзнати македонски патници останале на аеродромот во Париз откако авионот на Виз Ер заминал без нив затоа што доцнеле половина час поради...

Нов бран невреме во Грција- блокиран морскиот транспорт во Јонското Море

Грција од денеска ќе биде зафатена со нов бран невреме, проследено со дожд, ветер и снег на високите места, јавија грчките медиуми. Ураган го блокира морскиот...

Невреме ја зафати Грција

Поројни дождови и силни ветрови предизвикаа повеќе проблеми низ цела Грција, јавија локалните медиуми. Во градот Патра, на полуостровот Пелопонез, е поплавена болница, и нанесени...

Страшни сцени од Халкидики: Евакуирани туристи, поплавени хотели, автомобили, улици

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили...

ДРАМА ВО ПЕТРАЛИЦА: Падна шатор полн со вода, ги поплави плескавиците...

Мокри гости и поплавена скара е резултат од поројниот дожд што паѓа во моментов на прославата во црквата Св Троица, во кривопаланечкото село Петралица,...

Какво невреме сте според хороскопскиот знак (за жени)

Женскиот гнев е вистинска стихијна катастрофа и тоа е јасно за секој. Но, знаете ли дека секој знак одговара на одредена стихија? Еве која...

Пилотите се справуваат со невремето во Англија: Неверојатни снимки од слетувања...

Бурата „Дорис“ прави големи проблеми на британските аеродроми, а на интернет беа објавени снимки од проблемите со кои се соочуваат авионите при слетувањето. Како што...

Популарно