-1.9 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags невреме

Ознака: невреме

ЦУК: Прогласена вонредна состојба во Ресен

Поради големото невреме што го зафати преспанскиот регион општина ресен прогласи вонредна состојба. Од ЦУК информираа дека поради силниот ветер и обилниот дожд, бил...

Се зголеми бројот на жртви од невремето на Халкидики

Пронајдено е уште едно тело по синоќешното невреме на Халкидики, пишува грчкиот портал „Њуз 24 7“. Сè уште не е потврден идентитетот на загинатото...

Крани ден по невремето: Откорнати дрвја, штета, без електрична енергија

Во силното невреме, кое синоќа го зафати преспанскиот регион, оштетени се покриви, автомобил, од паднати дрвја во авто кампот „Крани“ оштетени се камп приколки,...

Сведоштво на турист во Калитеа: Никој не очекуваше ваков ужас, сè...

Шест лица загинаа, а десетици се повредени во невремето кое вчера беснееше на Халкидики. Според претседателот на Националната асоцијација на туристичките агенции во Србија,...

Што е ова ? Видео од ураганското невреме во Преспа

Постирано од Јани Бојаџи: „Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата во исто време!...

Град со големина на портокал: Невреме вечерва и утре и во...

Најмалку 18 лица се повредени во невреме, проследено со град со големина на портокал, што денеска го зафати италијанскиот град Пескара. Повредените се однесени во...

Силно невреме ќе ја зафати Македонија

Поради судир на две воздушни маси (потоплата од југ и посвежата од север) кој се во склоп на циклонот „Глорија“ голема дестабилизација на времето...

Две жени погодени од гром, маж паднал од покрив – силно...

Хрватска вчера ја зафати невреме проследено со поројни дождови и град, а три лица биле повредени. Најпогодено е подрачјето на Вуковарско-сремската жупанија каде паѓал град...

Ново силно невреме: Циклонот Глорија доаѓа во Македонија

Од среда па натаму се очекува значителна промена на временската состојба под влијание на циклонот Глорија, односно значителен пад на температурите на воздухот (за...

УХМР предупредува: Има услови за појава на невреме и град

Управата за хидрометеоролошки работи на својата интернет страница објави актуелно предупредување дека попладнево во делови на нашата земја ќе има услови за појава на...

Популарно