-4.5 C
Скопје
сабота, јануари 25, 2020
Tags невреме

Ознака: невреме

Страшно невреме во Црна Гора: Куќите поплавени, спасувачите на терен

Обилните врнежи од дожд во Црна Гора предизвикаа проблеми кај населението ширум земјата, реките се излеваат, куќите се поплавени, отежнат е сообраќајот, а спасувачите...

Невреме во Хрватска: 20.000 молњи кај Истра, Загреб поплавен (ВИДЕО)

За само два часа невремето од Италија се прошири на северниот Јадран и Горски котар, а самона морето кај Истра биле забележани 20.000 молњи. Облаци...

Силно невреме во Црна Гора: Пороен дожд и град со големина...

Силно невреме ја зафати Црна Гора, а во Подгорица по вчерашните тропски жештини, температурата за само неколку часа се спушти за десет степени. Во Подгорица...

Вонредна најава: По пеколот силно невреме во Македонија

Невреме проследено со поројни врнежи, силен ветер како и грмежи од вторник и тоа најпрвин од северен Балкан поточно од Словенија, Хрватска и Босна...

Вонредна прогноза: Силно невреме го зафаќа Балканот, следуваат опасни метеоролошки појави

Во следните 24 часа над Балканот и регионот поточно над Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Албанија како и на север, североисток...

Ново невреме оди кон Грција: Eве во кои делови ќе биде...

Националната метеоролошка служба на Грција, со вонреден билтен, извести за опасноста земјата да биде зафатена од ново невреме проследено со силни врнежи од дожд,...

Се најавува најсилното невреме деновиве – Ова се температурите во моментов

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето...

СЕРИОЗНО ВОНРЕДНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД УХМР:Силно невреме со обилни врнежи од дожд,...

Утре (13.07.) попладне, во текот на ноќта и во недела претпладне ќе има нови врнежи кои наместа ќе бидат пообилни (во источните делови над...

Ова на Халкидики е само почеток, да почнеме да се навикнуваме...

Никогаш досега не сме доживеале ваков феномен на Халкидики, со олкав обем и јачина, два многу важни фактори, изјавил денес професорот Ефтимис Лекас, зборувајќи за...

Потресно сведоштво на Македонци во Халкидики: Целите соби беа поплавени, едвај...

По страшното невреме кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по исчезнатите лица. Сведоци за КУРИР раскажуваат...

Популарно