19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags Невенка Стаменковска

Ознака: Невенка Стаменковска

Според Стаменковска СДСМ нема обезбедено ниту една гаранција дека Грција нема...

Невенка Стаменковска пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која говореше за нацрт амнадманите во Комисијата за уставни прашања, кажа дека владата предводена од СДСМ нема...

Стаменковска: Лицата кои се гонат за 27 април не се терористи,...

Дурловски, Јане Ченто и другите учесници од 27 април не се терористи и она што највеќе го сакаат е да има правично судење, да...

Стаменковска: Волјата на граѓаните е јасна- ако немаше полнење на кутии...

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска во дебата на ТВ „Алфа“, кажа дека партијата во ниту еден момент не се одрекла оти за секоја една...

Стаменковска: Овој референдум е за промена на името, а не за...

Невенка Стаменковска, пратеничка во Собранието на Република Македонија во вчерашното нејзино гостување во Дебатната емисија на Македонската телевизија истакна дека доколку се компромис за...

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски го крши законот и одговорност мора да има

Интегрален текст од изјава за медиуми на Невенка Стаменковска Почитувани, Заев декларативно вели одговорност мора да има. Еве одважете се и разрешете го Генералниот секретар на...

Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ ги објасни драстичните измени во законот за извршување

Пратеничката Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ преку Фејсбук ги информираше граѓаните за драстичните измени кои се предлагаат со измените и дополнувањата на Законот за извршување...

Стаменковска: За СДСМ законот не важи, поради прекршувањата на изборниот законик...

ВМРО-ДПМНЕ започна со најновиот начин на комуникација со граѓаните, тие од денеска преку трибините насловени „ Отворено со комисиите на ВМРО-ДПМНЕ – Знаеме како,...

Невенка Стаменковска: СДС со ребалансот на буџетот удри и врз лицата...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Невенка Стаменковска  Почитувани, Со ребалансот на буџетот СДС удри и по најранливата категорија на граѓани, врз децата и...

Популарно