27 C
Скопје
сабота, јули 11, 2020
Tags Невенка Стаменковска

Ознака: Невенка Стаменковска

Стаменковска: Спротивно на уредбата на Владата, СДСМ вработува партиски послушници во...

Партизацијата на администрацијата не запира и во услови на економска криза и светска пандемија на опасниот коронавирус, обвини техничката заменик минситерка во министерството за...

Стаменковска: По договорот за парламентарни избори се случуваат невидени притисоци и...

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос.Ова денес го изјави Невенка Стаменковска, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ. Текстот од...

Стаменковска: СДСМ започна со притисок врз неистомислениците во администрацијата во пресрет...

Во утринската емисија на Алфа ТВ, гостуваше Невенка Стаменковска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ која што посочи дека СДСМ полека но сигурно ја создава...

Стаменковска: Собраниските служби по партиски наредби не доставуваат архивирани амандмани

На денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Невенка Стаменковска, со процедурална реплика во врска...

Стаменковска: Со измените на законот за административни службеници ќе се врши...

Повторно сме сведоци на парламентарното насилие од страна на оваа власт и носење на непопуларни закони по скратена постапка, ова денеска преку изјава за...

Стаменковска: СДСМ одби зголемување од 10% на платите за администрацијата

Парламентарното мнозинство на чело со СДСМ на денешната собраниска комисија за труд и социјална политика го одби амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за зголемување на платите...

Стаменковска: Административците не добија покачување на платите од 5 проценти

Денеска сме 2. октомври, а административците не ги земаа 5-те проценти покачување на платата, изјави денека Невенка Стаменковска Стојкоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието,...

Стаменковска до Заев: Ако државата цвета како што кажувате зошто тогаш...

Невенка Стаменковска, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ го праша Зоран Заев зошто се прави реконструкција на...

Стаменковска: Власта да престане со политичкиот прогон, упадот во домот на...

Да се апси пратеник од опозицијата и да се бара одземање на неговиот имунитет за да биде испратен во притвор е пракса која не...

Стаменковска до Димитров: Вие сте без морал, вас ве интересираат само...

Македонскиот народ не доби одговор зошто вие го нарековте искомплексиран? Тоа е она што го очекувавме во најмала рака да го добиеме како одговор....

Популарно