16.6 C
Скопје
среда, февруари 26, 2020
Tags Неуспех

Ознака: Неуспех

Чакаларов, Ѓорче, Сандански и Герџиков сведочат: ЗОШТО НЕ УСПЕА ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ?

Зошто не успеа Илинденското востание? Што мислеле за неуспехот тие што учествувале во него? Какви биле размислувањата на Ѓорче Петров, Јане Сандански, Васил Чакаларов,...

Професор Шукаров во „24 Анализа”: Раст од 2.9 или 3.2 отсто...

Во вчерашното издание на емисијата „24 Анализа“ на ТВ „24 Вести“ професорот Д-р Мирољуб Шукаров дебатираше со  универзитетскиот професор Борче Треновски на тема домашна...

„ОхридСкај“ објави анкета на ОБСЕ: Референдумот ќе доживее вистинско фијаско!

Редакцијата ОхридСкај дојде до официјални анкети на ОБСЕ, кои се однесуваат околу излезеноста за претстојниот Референдум на 30-ти септември. Според анкетите кои ги изврши ОБСЕ...

Заев: Ако референдумот не помине, институциите ќе одлучуваат за уставните измени...

Ако не биде исполнет цензусот на референдумот, Парламентот треба да одлучи и да гласа за или против уставни промени, рече денеска премиерот Зоран Заев...

Популарно