19.5 C
Скопје
вторник, јули 23, 2019
Tags несреќа

Ознака: несреќа

Сите гледаа во нејзиниот перформанс на висина од 11 метри, а...

Дваесет и осум годишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од 11 метри при изведување на акробатска точка. Преплашените деца кои...

Ако некогаш се почувствувате несреќни- задолжително прочитајте го ова!

Никогаш не треба да заборавиме дека сме многу посреќни отколку што мислиме… -Ако денес сте се разбудиле здрави, значи имте повеќе среќа од 1 милион...

Најдобри другарки чии животи згаснаа прерано: Возач ги уби малите Ива...

Ученици од седмо и осмо одделение во основно училиште во Хрватска, рано утрината вчера тргнале на дводневен излет во Свети Филип и Јаков. Утрината...

Тракторот му поминал над гради, велешанец во болница

Велешанец е тешко повреден откако неговиот трактор му поминал врз градите. Несреќата се случила вчера наутро кога во дворот од сопствената куќа во с....

Сообраќајка во Кривопаланечко: При судар со шлепер, автобус излетал од патот...

Денеска околу 19 часот на магистралниот пат А2  Куманово - Крива Паланка во близина на село Псача, општина Ранковце се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус и товарно моторно возило, по...

Тешка сообраќајка на превојот Плетвар, превртени се камион и комбе

Тешка сообраќајна несреќа претпладнево се случи на магистралниот пат на превојот Плетвар. Според видеото кое го објави телевизија „Алсат“ превртени се камион и комбе. Се уште...

(Видео) Се снима документарецот за Шумахер – Камерите влегоа во неговиот...

Пет години се зад нас откако Михаел Шумахер настрада на одморот на француските Алпи. Легендарниот возач скијал на неозначен дел од патеката, незгодно паднал и...

(Видео) Пред 25 години замина од овој свет – Денот кога...

Поминаа точно 25 години од смртта на еден од најголемите пилоти во Формула 1 – Аиртон Сена. Трикратниот светски шампион загина во несреќа за време...

Ужасна несреќа во Македонија- Прегазил дете и избегал

Околу 17,00 часот на локалниот пат за село Пласница- Македонски Брод кај м.в.„Курикамења“ се случила сообраќајна незгода во која возач во возило со засега...

Дете прегази друго дете во село Боговиње

Околу 19:10 часот, било пријавено дека на локалниот пат во село Боговиње, 14-годишно дете управувајќи велосипед удрило во 10-годишно девојче од село Боговиње. Девојчето се...

Популарно