12.4 C
Скопје
вторник, јуни 2, 2020
Tags Некст тајм

Ознака: Некст тајм

Маестрална изведба: Некст Тајм ја преработија „Што и да е ќе...

Популарното македонско музичко дуо, Некст Тајм им приреди изненадување на фановите во овие моменти кога сите седат дома. Тие ја преработија познатата песна на...

ВИДЕО: „Некст Тајм“ со нова феноменална преработка на „Јовка Кумановка“

Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, а синоќа истата и официјално беше претставена со...

ФОТО: Некст Тајм го истакнаа знамето од Кутлеш на својот настап...

Популарното дуо „Некст Тајм“ уште еднаш предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, по својот нов настап, во кој повторно ја освоија публиката. На својот...

Прилепчани ги бараат Некст Тајм на местото од Тамара за Пивофест

На местото од Тамара Тодевска која го откажа својот концерт за “Пивофест”, прилепчани веднаш реагираа и на социјалните мрежи направија настан преку кој одново...

„Некој за парите клети, ние за боите свети“ – Вардар со...

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред (пре)полна сала во СЦ „Јане Сандански“, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст...

„Нешто ќе те питам бабо“ ќе биде тргната од Јутјуб!

Третата преработка на браќата од дуото „Некст Тајм“, „Нешто ќе те питам бабо“, откако ја промовираа е на листата на секојдневно слушање кај многумина...

Некст тајм: Тодор Александров не е контроверзна личност

Многу помалку критики од пофалби добиле Мартин и Стефан од Некст тајм за преработката на патриотската „Ндешто ќе те питам, бабо“, во која се...

ФОТО: Модерните комити од „Некст Тајм“ се сретнаа со претседателот Ѓорге...

Браќата Мартин и Стефан Филиповски од фуото „Некст Тајм“ на својот Фејсбук профил објавија фотографија од нивната денешна средба со претседателот на Република Македонија,...

Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“: Со оваа песна ќе продолжиме...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја поздрави одличната преработката на страта македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“ од страна на дуото „Некс Тајм“. -Со...

БУРА ОД ЕМОЦИИ: „Нешто ќе те питам бабо“ и спот кој...

Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“ се надминаа себеси - Со фантастична преработка на песната „Нешто ќе те питам бабо“ ги разбудија емоциите...

Популарно