19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Нејмар

Ознака: Нејмар

Емери: Нејмар имаше потенцијал да ги замени Меси и Роналдо

Шпанскиот фудбалски стратег Унаи Емери во ПСЖ имаше прилика да соработува со бразилецот Нејмар де Силва Сантос Јуниор, попознат како Нејмар. За Нејмар од поодамна...

ФОТО: Мајката на Нејмар мераклика на помладо – во врска е...

Формално гледано, славниот фудбалер Нејмар моментално има потенцијален очув кој е шест години помлад од него. Мајката на Нејмар е во врска со 22-годишниот Тиаго Рамос откако се разведе...

Објавени новите цени на играчите: Роналдо не вредел волку од 2008...

Како што се очекуваше вирусот, Ковид-19 започна да креира поинаква слика во светот на фудбалот. Вирусот ги запре скоро сите првенства во светот, бројни...

Нејмар кратко и јасно одговори на понудата: Да, да и да…

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар се наоѓа на излезните врати во ПСЖ, а повеќе нема дилема каде ќе ја продолжи кариерата. Бразилецот повторно ќе го...

Жешко лето во ПСЖ: Заминува Нејмар, доаѓаат три големи ѕвезди

Раководството на Пари Сент Жермен веќе има идеја како да го замени Нејмар, доколку Бразилецот замине од клубот. Минатото лето Нејмар сакаше да се врати...

Намерно или случајно? Нејмар доби црвен картон и ќе оди на...

Фудбалерите на ПСЖ синоќа во фантастичен натпревар го победија Бордо со 4:3 во рамките на 26. коло од француската Лига 1. Натпреварот го одбележи Нејмар...

Фудбалерите на ПСЖ без контрола: Расоблечени и со испиено многу алкохол...

Гневот на тренерот Тухел откако Нејмар одржа роденденска мега забава само 48 часа пред важен натпревар претходно овој месец, едноставно не ги допре sвездите...

(ВИДЕО) Твитер „експлодираше“, тежок сеир на сметка на Нејмар!

Како и често пати на претходните натпревари Нејмар направи драма и против Мексико во осминафиналето. Бразил го победи Мексико и обезбеди место во четвртфиналето, на...

Сензационална вест на „Марка“: „Корпата“ од Гризман, ја отвара вратата за...

Сценариото споменувано повеќе пати сега според каталонските медиуми изгледа сосема реално. Според пишувањето на „Марка“, ѕвездата на ПСЖ, Нејмар би можел да се врати во Барселона! Можноста за...

ВИДЕО: Нејмар ја посети куќата во која израснал – се расплака...

Бразилецот Нејмар е најскапо платениот фудбалер во историјата, за неговите услуги ПСЖ на Барселона и плати сума од 220 милиони евра, а на фудбалерот...

Популарно