28 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags NBA

Ознака: NBA

ВИДЕО: Поради огромните гради на оваа навивачка дури и судиите заборавија...

Една жестока навивачка на Атланта, НБА тимот за кој еден период настапуваше и нашиот Перо Антиќ, беше во центарот на вниманието на снимателите за...

ВИДЕО: Порази за водечките екипи во двете НБА конференции

Лидерите од двете конференции во НБА лигата и минатогодишни финалисти Кливледн и Голден Стејт се поразени на ноќешните дуели. Пораз доживеа и Хјустон, а од...

ВИДЕО: Вестбрук со дваесетти трипл-дабл во оваа НБА сезона

Кошаркарот на Оклахома, Расел Вестбрук ноќеска во победата над Сакраменто постигна 36 поени, 11 скока и 10 асистенции и на тој начин стигна до...

ВИДЕО: Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и...

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и...

НБА ЛИГА: Дејвис најзаслужен за триумфот на Њу Орлеанс над Њујорк

Со 40 постигнати поени и 18 скока Ентони Дејвис го предводеше Њу Орлеанс до гостинската победа над Њујорк. Триумфот за „пеликанс“ е значаен во...

ВИДЕО: Нов „трипл-дабл” на Харден: Кливленд го совлада Феник

Во синоќешните натпревари во НБА лигата Џејмс Харден го оствари десеттиот трипл-дабл сезонава за победа на Хјустон на дуелот со Торонто 129:122. Кливленд на гостувањето...

НБА: Сигурни победи на Кливленд и Голден Стејт

Во НБА лигата шампионот Кливленд не дозволи изненадување на свој терен во дуелот со Њу Орлеанс и победи со 90:82. Ова беше 26 победа...

ВИДЕО: Голден Стејт го „прегази“ Феникс, триото Кари-Томпсон-Дурант даде 77 поени

Вицешампионот Голден Стејт им се врати на победите и тоа го направи со стил, откако го декласира Феникс со 138-109. Стеф. Кари со 31...

НБА: Клиперси први до десет победи оваа сезона

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс се првите кои стигнаа до десеттата победа оваа сезона во НБА лигата. Ноќеска тие со 32 поени разлика го...

Ефикасна ноќ во НБА лигата

Кошаркарите на петте натпревари од НБА лигата одиграни минатата ноќ беа поентерски расположени. Шампионот Кливленд ја запиша деветтата победа, триумф оствари и Голден Стејт,...

Популарно