4.7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags NBA

Ознака: NBA

ВИДЕО: Убедливи победи на домашните екипи во НБА плеј офот

На двата натпревара одиграни ноќеска во рамките на НБА плеј офот домашните екипи остварија убедливи победи. Кливленд го совлада Торонто со 125:103 и поведе со...

Бостон и Јута изедначија, Кливленд прв четвртфиналист во НБА плеј-офот

Кошаркарите на Бостон целосно се вратија во серијата со Чикаго во 1.коло од плеј-офот по победата со 101:90 остварена ноќеска во четвртиот нивни меѓусебен...

Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го...

Расел Вестбрук стигна до шестиот „трипл-дабл“ во плеј-оф натпреварите постигнувајќи 51 поен 10 скока и 13 асистенции ноќеска на средбата со Хјустон, но и...

Познати сите четвртфинални двојки на Истокот и на Западот

Изминатава ноќ беа одиграни и последните натпревари од лигашкиот дел во НБА сезона, по кои познати се сите двојки од првата рунда во плеј-оф...

ВИДЕО: Одби да ја бакне девојката пред камерите, а таа веднаш...

“Kiss Cam” е популарна на НБА натпреварите, сепак, поголема популарност стекнуваат оние кои нема да го исполнат непишаното правило. На еден неодамна одигран натпревар, една...

ВИДЕО: Хјустон подобар од првакот Кливленд

Кошаркарите на Хјустон ноќеска остварија победа над првакот Кливленд во натпревар со пресврти. Откако Хјустон ја доби првата четвртина во вторта Кливленд постигна 41...

ВИДЕО: Сан Антонио се врати од „минус 28“

Екипата на Сан Антонио ја забележа 50. победа во НБА лигата оваа сезона. „Спарс“ ноќеска на домашен терен беа подобри од Сакраменто, иако во...

Новицки стана шестиот играч со повеќе од 30.000 поени во НБА...

Играчот на Далас Маверикс, Дирк Новицки стана шестиот кошаркар во НБА лигата со постигнати 30.000 поени. Тој ноќеска на дуелот против ЛА Лејкерс постигна...

Меџик Џонсон назначен за нов претседател на ЛА Лејкерси

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкес, Ирвинг Меџик Џонсон е назначен за нов претседател на „езерџиите“. Откако пред само три седмици легендарниот кошаркар се врати...

ОЛ СТАР РЕКОРД: Запад го победи Исток во меч со рекорден...

„Ол стар“ меч со најмногу поени во историјата, тимот на Западот ноќеска го совлада составот на Истокот со резултат 192:182. Постигнатите 374 поени се...

Популарно