19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags NBA

Ознака: NBA

(Видео) И пак после тепај се во НБА – Ибака доби...

НБА игралчот на Торонто Репторс Серж Ибака кој има шпански пасош и игра за Шпанија, предизвика тепачка на мечот со Кливленд кој рептилите го...

(Видео) Летечкиот Винс Картер e бесмртен во НБА – Со 43...

Еден од најдобрите забивачи во целата историја на НБА, Винс Картер сè уште не е подготвен да каже крај и збогум од играњето кошарка. 42-годишниот...

(Видео) Леброн го надмина Мајкл Џордан на листа на најдобри стрелци...

Леброн Џејмс го надмина легендарниот Мајкл Џордан на листата на најдобрите поентери во НБА. Ова се случи за време на натпреварот против Денвер Нагетс, кој „езерџиите“ го...

(Видео) Сакате да бидете како Леброн Џејмс? – Тренирајте вака!

За да се успее во НБА лигата не е потребен само талент кој Леброн Џејмс несомнено го има. Освен талентот, за да се стане добар...

(Видео) Каков пораз на НБА шампионот, Бостон ги уништи на нивни...

Шампионот на НБА, Голден Стејт доживеа тежок домашен пораз од Бостон со 95:128 во меч од регуларниот дел од сезоната во НБА. Бостон влезе во...

ВИДЕО: НБА-кошаркарот Осман со љубов кон Македонија и кон родниот Охрид

Џеди Осман, кој со македонското знаме на патиките настапи на олстар викендот во НБА неодамна, во сопствена видео презентација уште еднаш покажа љубов кон...

ВИДЕО: Пороците му ја уништија НБА кариерата на Милош Теодосиќ –...

Милош Теодосиќ си замина од НБА лигата откако неговиот тим ЛА Клиперс го раскина договорот кој имаше важност до крајот на следната сезона. Тој замина...

Тимот на Леброн го победи тимот на Јанис на НБА „Ол...

Во 68. Ол-стар натпревар во НБА лигата, тимот на Леброн Џејмс беше поуспешен од тимот на Јанис Адетокунбо со 178: 164, по четвртини: 37:53,...

ВИДЕО: Веќе го имаме забивањето на годината во НБА!

Кошаркарот на Милвоки, Џианис Антетокумпо изведе неверојатно забивање на мечот против Детроид. Пред завршувањето на првата четвртина Џианис со прекрасен дриблинг се ослободи од двајца кошаркари и...

ВИДЕО: Македонско знаме и Пајдушко оро на НБА натпревар!

Синоќа се вееше македонското знаме и се играше Пајдушко оро во американската престолнина и тоа на НБА натпревар помеѓу Вашингтон и Кливленд. Настапот заеднички го...

Популарно