24 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags NBA

Ознака: NBA

ВИДЕО: Терористички напад на прославата на Торонто во НБА

Прославата на првата шампионска титула во НБА лигата на Торонто Репторс имаше неславен крај на плоштадот „Нејтан Филипс“. Илјадници луѓе излегоа на улиците да...

Толовски: На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на...

На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на нашиот најголем прекуокеански тим Торонто Репторс. Пишува: Мартин Толовски на Фејсбук Инаку, оваа честитка е поради...

(Видео) Дали ја имаме блокадата на сезоната во НБА лигата?

Блокадата на кошаркарот на Хјустон Рокетс, Клинт Капела во дуелот со Голден Стејт Вориорс беше прогласена за најдобар потег на третиот натпревар помеѓу овие два тима. Победата на...

КРАЈ за НБА на Спортклуб – Од следната сезона ќе ја...

Познато е дека главните светски спортски настани во Македонија ги гледаме само на соседните канали како што се „Арена Спорт“ и „Спорт Клуб“. „Спорт Клуб“...

(Видео) Погоди од паркинг и го однесе тимот во 1/4 финалето...

Првата ѕвезда на Портланд, Демиен Лилард беше херој на 5-от меч од 1.коло против Оклахома во НБА плејофот. Лилард прво на 33 секунди до крајот...

(Фото) Дали тој е на патот да стане вториот македонец кој...

Ни пристигна убава вест, најголемиот македонски кошаркарски талент се пријави на претстојниот НБА драфт 2019! Станува збор за кошаркарскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ кој моментално е...

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Што изјави Лука Дончиќ и ги шокираше американците?

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ја фасцинираше НБА лигата, бидејќи блескаше во својата прва сезона во дресот на Далас Маверикс. Логично, Дончиќ е блиску до наградата за најдобар...

Почна чистката во НБА лигата – Сакраменто, Кливленд и Мемфис останаа...

По завршување на регуларната сезона во НБА лигата, почна чистката на неуспешните тренери. Па така тимовите на Сакраменто, Мемфис и Кливленд останаа без тренери откако...

(Видео) Две големи легенди на НБА и кошарката кажаа ЗБОГУМ! Ова...

Дирк Новицки и Двејн Вејд се одјавија од НБА лигата и пред домашните навивачи забележаа победи со импресивни бројки зад нивните имиња. И двајцата...

Сезона за паметење во НБА – Кој рекорд падна по толку...

Уште долго ќе се памети оваа сезона во НБА лигата каде се поставени многу рекорди, како екипни така и поединечни. Падна уште еден рекорд во...

Популарно