-0.3 C
Скопје
вторник, февруари 25, 2020
Tags NBA

Ознака: NBA

ВИДЕО: Ќе ве наежи и ќе ве расплака – Славен рапер...

Еден од најемотивните моменти на Олстар-викендот во Чикаго, каде што мечот меѓу ѕвездите помина со оддавање на почит кон неодамна починатиот Коби Брајант, неговата...

Заврши НБА „Ол стар“ викендот: Тимот на Леброн го победи тимот...

На 69.  „Ол стар“ меч од НБА-лигата одигран ноќеска во Чикаго, победа забележа тимот предводен од Леброн Џејмс кој беше поуспешен од селекцијата на...

МВП наградата на Ол-стар натпреварот ќе го носи името на Коби...

Нова НБА почест за неодамна загинатиот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс. Наградата за МВП на Ол Стар викендот ќе биде именувана по него во...

ВИДЕО: Ист кош, исто забивање, но 19 години подоцна: Леброн го...

Кошаркарите на Лејкерси на свој паркет беа поразени од Хјустон со 121:111. Лејкерси не успеаа да запишат нова победа пред своите навивачи, но се уште...

Џордан: Не можам да ја опишам болката, Коби ми беше како...

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Мајкл Џордан останал во шок кога дознал дека Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа. Брајант секогаш велеше дека...

ВИДЕО: Во Далас никогаш не е досадно – Дончиќ му мавна...

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел...

ВИДЕО: Терористички напад на прославата на Торонто во НБА

Прославата на првата шампионска титула во НБА лигата на Торонто Репторс имаше неславен крај на плоштадот „Нејтан Филипс“. Илјадници луѓе излегоа на улиците да...

Толовски: На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на...

На сите Македонци во дијаспората им ја честитам титулата на нашиот најголем прекуокеански тим Торонто Репторс. Пишува: Мартин Толовски на Фејсбук Инаку, оваа честитка е поради...

(Видео) Дали ја имаме блокадата на сезоната во НБА лигата?

Блокадата на кошаркарот на Хјустон Рокетс, Клинт Капела во дуелот со Голден Стејт Вориорс беше прогласена за најдобар потег на третиот натпревар помеѓу овие два тима. Победата на...

КРАЈ за НБА на Спортклуб – Од следната сезона ќе ја...

Познато е дека главните светски спортски настани во Македонија ги гледаме само на соседните канали како што се „Арена Спорт“ и „Спорт Клуб“. „Спорт Клуб“...

Популарно