2.8 C
Скопје
недела, јануари 26, 2020
Tags Навреди

Ознака: Навреди

Милошоски: Едниот лажен, другиот вулгарен – Со вакви советници датум нема...

Пратеникот Антонио Милошоски, поранешен шеф на дипломатијата, уште еднаш ги предочува пропустите на македонската дипломатија во однос на Франција. Тој потсети на постоењето на...

Милошоски: Назначена од Димитров и советничка на Пендаровски предизвика дипломатски скандал...

Пратеникот Антонио Милошоски со реакција на Фејсбук навредите кон министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини и поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони...

Трипуновски открива скандал: Директор од СДСМ им се заканува и ги...

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, открива скандал со кој се соочил при денешната теренска посета на Чешиново Облешево. Неговиот статус го пренесуваме во...

Тешки навреди врз Тимоние и Француската нација од братот на Сашо...

Иако дел од провладините активисти и предходно го напаѓаа за неговите критики кон владата францускиот амбасадор Тимоние деновиве бил мета и на навреди откако...

ДУИ до Заев: Не си играј со оган, не ја понижувај...

Со најавата дека тој нема да биде формално министер за финансии но дека ќе го води и контролира министерството за финансии премиерот Заев предизвика...

Лазески со жестоки навреди: Стоилов е „глупа вмрана” и „тврдокорна националистчка...

Еден од најревносните промотори на политики на политиките на премиерот Заев и СДСМ извесен Баже Лазески со жестоки навреди врз македонската спортска и национална...

Голема казна доби Диего Коста од Атлетико – За него сезоната...

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста ќе биде суспендиран 8 натпревари поради навреда на судијата Хесус Хил Манзано на натпреварот од 31. коло во фудбалскиот...

Каракамишева до Османи: Одбрана на Устав не е шовинизам – Законот...

Наместо да се засрами од својата недолична изјава за тоа дека сум била деструктивен елемент во Венецијанската комисија заменик-претседателот Османи продолжува со навредите и...

„Магазин“: Искомплексиран министер или нација со комплекс!?

Во недостаток на реални аргументи за одбрана на штетниот Договор од Преспа, чиј потписник е токму тој, Димитров вината за лошиот договор ја префли...

Арсовски: Фрустрациите и комплексите на Шилегов не се лекуваат на начин...

На прашањето дека во медиумите се појавила снимка од седница на град Скопје под претпоставка дека истата е автентична Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ истакна...

Популарно