-3.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Навивачи

Ознака: Навивачи

Комити: Приклучете се на најголемиот Македонски Навивачки Марш во историјата –...

Со цел да не одговараме поединечно на огромниот број ваши барања за информации и карти за натпреварот Македонија - Косово, Ве Информираме дека Утре,...

ВИДЕО: Да се наежиш – Погледнете ја неверојатната кореографија на навивачите...

Борусија Дортмунд вечерва ја пречека екипата на Ајнтрахт од Франфурт. Како и секогаш, домашните фудбалери имаат огромна поддршка од своите навивачи, кои и вечерва покажаа...

Комити: Нека Македонското сонце на 26-ти Март го осветли Плоштадот Македонија,...

Продолжуваме уште посилни! Кон заедничката иницијатива активно се приклучија и Прилеп, Струмица, Неготино, Гевгелија, Валандово, Виница... Цела Македонија е на нозе за овој историски натпревар. Нека...

ФОТО: Спектакуларна кореографија на навивачите на Лацио

Tимот Лацио вчера одигра само 0:0 против Верона. Во заостанатиот натпревар Лацио имаше прилика да дојде на само два бода од лидерот Јувентус и да...

ПИСМО ОД НАВИВАЧИТЕ: Приказните и политичките игри кој ги внесовте, спакувајте...

Вардаровите навивачи „Комити“ по последните информации за заминувањето на спонзорот Сегеј Самсоненко, порачаа дека крајно е време црвено-црната гордост да се тргне од политичките...

ФОТО: Фановите на македонскиот шампион среде Скопје ќе навиваат против Македонија!

Откако македонските навивачки групи се обединија и донсоа одлука во полуфиналето од Лигата на Нации да навиваат заеднички на една трибина, само еден ден...

ФОТО: Македонските навивачи доминантни – „Виенер Штадхале“ е обоена во црвено...

Македонската ракометна репрезентација ќе има силна поддршка на трибините на „Виенер Штадхале“ во Виена на мечот со Украина. Средбата е прва за двете селекции на...

Со песна за поддршка: Во Виена ечи „Македонијо ти си Бисер...

Весело е во фан зоната во Виена каде што е сместена македонската фаланга. Неколку стотици навивачи вечерва ќе ја бодрат Македонија на дуелот со...

Србите ќе збеснат кога ќе слушнат што пееја навивачите на Англија...

Навивачите на Англија и на Косово се дружеа заедно во Приштина ноќта пред натпреварот.Англичаните денес му гостиуваат на Косово, дуел кој ќе стартува во...

Навивачите на Ливерпул ќе навиваат во Скопје и ќе собираат средства...

Навивачите на европскиот првак Ливерпул од регионот, пред се од поранешна Југославија престојниот викенд (26 и 27.октомври) ќе го имаат својот 9-ти регионален собир....

Популарно