22 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Национален Демократски Институт

Ознака: Национален Демократски Институт

Американски институт ќе го тренира ВМРО-ДПМНЕ за победа на следните избори!

Осумдесетина функционери на ВМРО-ДПМНЕ, наредниот викенд ќе учествуваат на тренинг организиран од НДИ (Национален Демократски Институт) – откри потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во...

Популарно