-2.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags натпревар

Ознака: натпревар

КАКВИ ВРЕМИЊА: Кога Вардар и Пелистер играа пред 20.000 гледачи на...

Се сеќавате ли на времето кога Купот на Македонија беше вистински празник на фудбалот во нашата земја? Посебно така беше во финалниот натпревар во...

ФОТО: Mурињо вчера го „шпиунираше“ Лајпциг

Лигата на шампионите наскоро ни се враќа на ТВ екраните, а првите натпревари се играат на 18. Февруари. После два месеца пауза најсилното клупско натпреварување...

Цела сала ја пееше македонската химна (ВИДЕО)

Македонската химна беше испеана во еден глас на вчерашниот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија-Аргентина на светското првенство кое се игра во Скопје. Сепак и...

(Видео) Уште ова не сме го виделе на фудбалските терени –...

Сè се случува во хрватскиот фудбал, па и како голман на сред натпревар храни куче. На натпреварот од "Forske League" во Хвар, голманот Штефан Дулчиќ...

(Фото) Порно дивата Лиса се пали на Јокиќ од Денвер –...

Една од најпопуларните порно актерки на сите времиња, Лиса Ен врескаше гледајќи го Никола Јокиќ и неговиот Денвер како се борат во продолженијата од...

(Видео) Пред 39 години плачење се слушаше на преполниот Пољуд на...

На 4 мај во 1980 година, во Сплит на Пољуд се случија најголемите солзи. Веста дека Јосип Броз Тито почина го прекина натпреварот меѓу Хајдук...

(Видео) Каква лудница во еден напад – Голманот го покоси својот,...

На социјалните мрежи се појави едно видео кое стана вистински вирален хит на интернет. Станува збор за фудбалски натпревар најверојатно од Саудиска Арабија, каде се...

(Фото) Ова се фудбалските клубови кои имаат најверни навивачи во светот!

Швајцарскиот спортски институт CIES објави листа на најпосетувани стадиони во светот. Швајцарскиот институт за спортски истражувања објави студија за најпосетените стадиони во последните пет години...

Поминаа 35 години откако Џордан ја победи Ц.Ѕвезда, а нивното лого...

Пред повеќе од 35 години, Мајкл Џордан играше против јуниорите на Црвена Ѕвезда, во натпревар во кој тимот на Северна Каролина ја победи Црвена...

Најбезумните секс натпревари во светот

Има многу чудни и страшно смешни секс-натпревари во светот. Избравме 3 од нив за кои силно веруваме дека не би се одлучиле да се...

Популарно