17.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019
Tags НАТО

Ознака: НАТО

(ВИДЕО) Со руинирани таолети во касарните и искинати униформи Македонија ќе...

Македонија јури на патот кон НАТО, со многу ветувања и со ужасни услови во касарните. До нашата редакција пристигна видео од касарната Илинден, на кое...

Тома Фила: Милошевиќ, грчкиот и бугарскиот премиер се договараа како да...

Светски познатиот адвокат, Тома Фила во своето гостување во емисијата „Без Цензура” на Инфомакс истакнал дека единствена причина поради која Македонија мора да влезе во НАТО...

„Катимерини“: Анкара го условува Скопје на патот кон НАТО

Турција наводно се заканува дека ќе ја одложи ратификацијата на протоколот за членство на Македонија во НАТО, доколку земјата не ги екстрадира 15 турски...

Пендаровски од Дебар: Придобивките од интеграцијата во ЕУ и НАТО веќе...

Заедничкиот кандидат за престедател Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на општина Дебар, каде што повика на претстојните претседателски и локални избори да...

Информер: Димитров се фалел во НАТО дека Македонија го помогнала бомбардирањето...

Дневниот весник Информер објави дека шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров на состанокот на НАТО минатата недела во Вашингтон се пофалил дека Македонија во...

Река: Ќе се залагам НАТО да помогне за ресоцијализација на припадниците...

Претседателскиот кандидат Блерим Река вечерва пред жителите на Теарце потенцираше дека преку програмата што ја претставува ќе работи на тоа да има државен систем...

Шекеринска ги призна уцените: Ако не го прифатиме барањето за Фето,...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешното гостување во емисијата 360 степени која се емитува на Алсат-М, призна дека барањето на Турската Влада за...

Силјановск: Власта ги злоупотреби ЕУ и НАТО во референдумското прашање, наместо...

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Демир Хисар. Според Силјановска Давкова, власта на СДСМ ги изманипулирала...

Димитров: Силни сме колку што ни е силна армијата и економијата

Во Вашингтон денеска се одржува состанокот на НАТО на ниво на министри за надворешни работи, на кој прв пат, во својство на „поканета земја”...

Столтенберг: Внатре во НАТО има несогласувања

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во своето обраќање пред американскиот Конгрес изјави дека внатре во Алијансата постојат многу несогласувања и побара зголемување на...

Популарно