0.4 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags НАТО

Ознака: НАТО

Владата се подготвува за најскапото лажење: Спасовски ќе слави влез во...

Од Владата најавија дека утре со почеток во 10 часот, техничкиот премиер Оливер Спасовски ќе одржи прес-конференција во медија центарот. На средбата со новинарите Спасовски...

Виси членството во НАТО за Македонија: Шпанија не ја доби коалициската...

Привремениот шпански премиер Педро Санчез денеска ја пропушти едната од двете шанси да добие согласност од шпанскиот Парламент за формирање левичарска коалициска влада. Санчез ќе...

Собранието предвреме ќе го ратификува Протоколот за членство во НАТО

Владата на својата редовна седница одржана во саботата го утврди текстот на Предлог-законот за ратификација на Северноатлантскиот договор, потпишан во Вашингтон на 4 април...

Шекеринска: Без оглед на изборите Парламентот треба да се состане и...

Во 2020 година Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. За нас, комплетирањето на техничкиот процес за полноправно членство во Алијансата, последната ратификација...

Милошоски: Нереално да се очекува брза ратификација на протоколот за НАТО во...

Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на Фејсбук коментира дека е нереално да се очекува брза ратификација на протоколот за НАТО во...

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Вчера Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Талат Џафери имаа несекојдневно искуство и видоа како функционира комплексниот систем за одржување на безбедноста на НАТО алијансата...

Граѓаните за Детектор: НАТО ќе донесе повеќе пари и сигурност во...

Поголема сигурност и повеќе пари очекуваат граѓаните од членството на Македонија во НАТО, покажува најновото истражување на јавното мислење кое за потребите на Детектор...

Милошоски: Осум години од победата против Грција во Хаг, но после...

Денеска, 5ти Декември, е осма годишнина од правната и историска победа на Македонија во случајот со Грција, пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг....

Села: На 11 декември Собранието да го ратификува протоколот за членство...

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, на денешната прес-конференција најави дека Алијансата за Албанците, како политички субјект, бара ратификувањето на протоколот за членство...

Заев: На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско...

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот...

Популарно