31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018
Tags НАТО

Ознака: НАТО

Ахмети: ДУИ има огромен придонес во менувањето на името на државата...

Демократската Унија за Интеграција во текот на вчерашниот ден беше присутна во Општина Арачиново, каде на жителите на селата што припаѓаат во ова општина...

Тачи: Интегрирањето на Македонија во НАТО е прашање од исклучителна важност...

-Ова е сериозно прашање, не е прашање на карти. Јас никого не сакам да исплашам, ниту еден граѓанин, но имам морална обврска да ја...

Пендаровски: Частам пијачка за тој што ќе избоксува зачувување на придавката...

Скандалозен настап на националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија на „Само вистина“. Тој се обиде да објасни...

Митрески од ОМД: Македонија повеќе не е обрзана и не треба...

Писмо од потпретседателот на ОМД Александар Митрески од пред 10 години - колку работи се слични. Прочитајте во целост на линкот: „Кога се преговара во некој спор, двете...

Цуцуловски: Прошетаа сите дипломати и државници, но никој не даде гаранција...

Профеосорот Љубомир Цуцуловски реагираше на пораките кои досега ги пратија дипломатите кои дојдоа во Македонија, тој вели дека тие порачале дека евентуален успешен референдум...

Меркел: Не ви се закануваме, само нема да влезете во ЕУ...

Никој не им се заканува на македонските граѓани со изолација. Тие можат и треба сами да одлучат за иднината на државата. Иднината може да...

Савески: Курц прво нека ја напика Австрија во НАТО, па после...

Три работи околу Курц: 1) Леле, леле како плукаа СДСМ-овците по него додека тој го поддржуваше Грујо. Ама, сега – збор критика нема од нив...

Нонковиќ: Македонија ќе остане без одбрана и секој подобро вооружан ќе...

СТОЛТЕНБЕРГ ДОЈДЕ ДА НЕ УБЕДУВА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ДЕКА МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА БЕЗ ОДБРАНА И ДЕКА НАСКОРО ЌЕ МОЖЕ СО ПУШКИ И ПИШТОЛИ...

Заев: Рашковски ги има коригирано своите ставови за НАТО и за...

Оваа Влада е стопроцентно определена за членство во НАТО и ЕУ и тоа така и ќе остане. Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски ги...

Јанушев: Ние од самиот старт сме против договорот, поистоветувањето на ЕУ...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување во дебатната емисија Топ Тема, на телевизија Телма истакна дека ВМРО-ДПМНЕ не го поддржува и...

Популарно