19 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Наставничка

Ознака: Наставничка

Интервју со Катарова: Секоја недела патувам во седум словенечки градови за...

Пред повеќе од една година Снежана Катарова, одделенски наставник по македонски јазик, реши да ја напушти родната Гевгелија и да се пресели во Словенија....

Наставничка од скопско основно училиште тргувала со човечки органи?

Наставничка по географија од едно скопско основно училиште самата во полиција се пријавила дека препродава органи, дека откопува гробови и дека преработува месо од...

Наставничка удрила ученик со дрвен предмет во тетовско Челопек

Во Полициското одделение Жеровјане С.З.(53) од с.Челопек пријавил дека на неговиот 10 годишен син во четвртокот додека бил на час по математика од страна...

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка два пати физички нападнала...

Драма се случила во понеделникот во скопско основно училиште. Во Полициско одделение Сарај, А.Р. од село Арнакија вчера во 14.40 часот пријавил дека неговиот 13-годишен...

Популарно