14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Народ

Ознака: Народ

Мицкоски: Ако Зоран Заев е дилемата, 12-ти април 2020 е одговорот!...

Правдата е нападната од неправдата, судската и обвинителската власт е брутално згазена. Аудио материјалот докажува и покажува мафија. Мафија која владее со секоја пора...

Османи: ДУИ уценуваше, но никогаш за себе, туку за граѓаните

Улогата на ДУИ беше клучна на патот кон Европската унија, ДУИ е заштитник на трите клучни договори, Рамковниот договор, Преспанскиот договор и договорот со...

Божиновски: Никој до сега не избегал од судот на народот, ќе...

Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на селата Железница и Катеново во Кратово каде што разговарал со жителите за обновата која што...

Сарачини: Ако некој го врати ВМРО, тоа нема да е СДСМ,...

Активистот во шарената револуција, Петрит Сарачини кој работи како координаторот на Одделението за медија мониторинг при Владата, во дискусија на Твитер, каде е потпишан под псевдонимот...

Мицкоски: Ако нема избори на 12 април, СДСМ ќе се соочи...

Во вчерашното интревју на ТВ Kлан претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прашањето од водителот дали имаат план Б доколку нема избори на 12...

Колумна на Страшо Ангеловски: Кога народот ќе си тргне по своето!

За нештата да станат појасни, за да можеме со отворени очи да ја гледаме блиската иднина, за да не се залажуваме по датумот за...

Милошоски: Гласачите знаат кој ја оправдал довербата на народот, а кој...

По вчерашната изјава на пратеничката која учествуваше во предавството на македонскиот народ против неговата волја и насилната промена на името, Нола Исмајлоска дека „услов...

Андонов: Заев е фатен во лага, не му верува ниту македонскиот...

Во емисијата „Само вистина“ гостуваше аналитичарот и универзитетски професор, Оливер Андонов кој посочи дека тој на премиерот не му верува. „Јас на премиерот искрено не...

ФОТО: Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ полни, партијата спремна за обнова на Македонија

Штабовите и Општинските Комитети на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се полни. По најавата за предвремени избори, состаноци со членовите се одржуваат во сите ограноци. Од партијата најавија...

Македонците не трпат понижување: Експресно отстранета таблата, затоа што Александар Македонски...

Таблата која вчера беше поставена на споменикот „Воин на коњ“, на која пишува дека припаѓа на хеленската историја, не издржа ниту 24 часа -...

Популарно