25 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags Народ

Ознака: Народ

Од денеска слободно може да се влезе во Македонија – Се...

Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да се движат без обврска...

Колумна на Слободан Томиќ: СЕКОЈ САКА ДА БИДЕ ПРЕМИЕР, НИКОЈ СЛУГА...

Уметноста на војувањето е уметност на уништување на луѓето, а политиката е уметност на измамата. Слушајте го оној што ве предупредил за вашите недостатоци...

Ковачки до Заев: Истиот тој народ, кој за вас најпрвин беше...

Го слушнав разговорот на поранешниот премиер. 3 пати го преслушував и не сакав да верувам дека е вистина тоа што го слушам. Дали тоа...

Атанасовски: Има ли некој да направи ред во оваа држава –...

„Си земав за слобода да ги објавам фотографиите што ги најдов денес на ФБ. Па добро бе луѓе нели гледате кој клошари се банките,...

Колумна на Ламбе Арнаудов: НЕМОЈ ДА МУ ГО ЗЕМАТЕ СОНОТ НА...

Глупавите луѓе постојат на светот за да ги засрамат мудрите, само што при тоа мудрите и понатаму остануваат мудри, а глупавите стануваат уште поглупави. Толку...

Мицкоски: Ако Зоран Заев е дилемата, 12-ти април 2020 е одговорот!...

Правдата е нападната од неправдата, судската и обвинителската власт е брутално згазена. Аудио материјалот докажува и покажува мафија. Мафија која владее со секоја пора...

Османи: ДУИ уценуваше, но никогаш за себе, туку за граѓаните

Улогата на ДУИ беше клучна на патот кон Европската унија, ДУИ е заштитник на трите клучни договори, Рамковниот договор, Преспанскиот договор и договорот со...

Божиновски: Никој до сега не избегал од судот на народот, ќе...

Игор Божиновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на селата Железница и Катеново во Кратово каде што разговарал со жителите за обновата која што...

Сарачини: Ако некој го врати ВМРО, тоа нема да е СДСМ,...

Активистот во шарената револуција, Петрит Сарачини кој работи како координаторот на Одделението за медија мониторинг при Владата, во дискусија на Твитер, каде е потпишан под псевдонимот...

Мицкоски: Ако нема избори на 12 април, СДСМ ќе се соочи...

Во вчерашното интревју на ТВ Kлан претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прашањето од водителот дали имаат план Б доколку нема избори на 12...

Популарно