6.1 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Наполи

Ознака: Наполи

ВИДЕО: Мертенс го прекрши карантинот – Излезе да џогира на улица

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс реши да го прекрши карантинот и излезе на улица да тренира. Во Италија има строги мерки за заштита на коронавирусот,...

ХИТ ВИДЕО: Гатузо наседна на трик на келнер

Стратегот на Наполи, Џенаро Гатузо беше „жртва“ на еден келнер во ресторанот „Санта Луција“. Гатузо порача да му донесат кафе, а келнерот кога дојде пред него...

ВИДЕО: Елмас со македонско знаме на календарот на Наполи!

Италијанскиот фудбалски клуб традиционално, со своите фудбалери, подготвува календар за наредната година… Наполи го објави клупскиот календар за новата 2020 година, во кој учествуваат фудбалерите. Во...

Наполи и Ливерпул се пласираа во осминафиналето на ЛШ

Актуелниот европски првак, Ливерпул со победата над Ред Бул Салцбург со 2:0, го освои првото место во групата Е од Лигата на шампионите и...

Интер ја запиша првата победа во ЛШ сезонава, Наполи подобар од...

Миланскиот клуб Интер на домашен терен вечерва стигна до првите 3 бода сезонава во ЛШ откако со 2-0 го совлада ослабениот тим на Борусија...

Пандев: Ако Наполи го купи Елмас, ќе направат добра зделка

Кога македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас ќе стане нов играч на Наполи се чини е само прашање на време, а запрашан за младиот фудбалер, капитенот...

ФОТО: Ѕвездата на Наполи со шега ги навреди жените, а најдобриот...

ден од најдобрите играчи на Наполи последниве години Дрис Мертенс во овој момент се подготвува за настап на Светското првенство со својата репрезентација Белгија. Токму...

Бенитез го одби Евертон

Шпанскиот фудбалски стручњак Рафаел Бенитез одби да стане менаџер на Евертон, објавија англиските медиуми. „Карамелите” му понудиле на Бенитез да го смени Роналд Кумман, но...

Пораз на Интер на домашен терен од Наполи

Фудбалерите на Интер ја продолжија серијата неуспешни резултати и на последните пет натпревари освоија само еден бод, откако синоќа загубија на домашен терен од...

Старлетата ветува орален секс за цел тим – еве го условот...

Италијанската старлета која моментално е „на турнеја на која им дава орален секс на гласачите кои кажаа НЕ на референдумот“, даде ново ветување, овој...

Популарно