-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019
Tags напад

Ознака: напад

Скопјанец нападнал полицајка: Ја удрил со нозете во пределот на главата...

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривично дело – Напад...

Полицајците во Шутка истепани од колеги, обезбедувале функционер на СДСМ?

Кривични пријави против седум лица за тепачката што се случи во понеделникот во Шуто Оризари. Двајца од напаѓачите се лица вработени во МВР, потврди...

Штитеник побегнал од Дом, ја претепал мајка си и се заканувал...

Вчера во 14:30 часот во Полициската станица Гази Баба од Јавната установа „Ранка Милановиќ“ било пријавено дека истиот ден околу 9:45 часот нивен 17-годишен...

Еве ја другата страна за нападот на новинарката од Канал 5...

Од Агенцијата за обезбедување НИКОБ, излегоа со реакција во врска со вчерашниот инцидентот во Скопје за време на манифестацијата на положување на крстот во...

Драма во Агенцијата за аудиовизуелни услуги: Со нож ја нападнал колешката

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги, денеска на работното место со нож нападнал колешка. Според неофицијални информации, напаѓачот, но и нападнатата се лица...

Со нож нападнат млад скопјанец на „Илинденска“

Вчера околу 18,20 часот во Скопје на булевар „Илинден“, во близина на крстосницата со улица „МАНАПО“, А.М.(20) од село Копаница, Скопје, физички го нападнал...

Дете нападнато од непознати малолетници

На 22.10.2018 година во 22:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје И.Д.(41) пријавил дека истиот ден околу 20:15 часот на улицата „Јужно Моравски...

Драма во градинка во Прилеп: Вработена физички нападната од сопруг на...

Во Полициската станица Прилеп Г.Н.(53) од Прилеппред три дена пријавил дека истиот ден околу 12,30 часот во детска градинка на улицата ,,Марксова“ од страна...

Четворица тинејџери претепани во автобус, насилници со цврсти предмети ги нападнале

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера вечерта било пријавено дека на автобуската постојка пред с.Чучер Сандево, во автобус на ЈСП со бр.81 кој...

ВИДЕО: Се појави снимката од нападот на резиденцијата на Цеца Ражнатовиќ

Српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ беше мета на напаѓачи кои дури со три автомобили удрија во влезот од нејзината вила. Според пишувањето на српските медиуми,...


Популарно