17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Намалување

Ознака: Намалување

Намалени наградите во наградната игра „МојДДВ моја награда“, соопшти министерката Ангеловска

МојДДВ #МојаНаграда се адаптира на COVID-19 состојбата. Ќе има поголем број на дневни награди од 1.000 денари за сите оние кои скенираат сметки и...

Ќе се намалуваат платите на работниците, опаѓа продуктивноста на економијата

КОНЦЕПТОТ НА СДСМ ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ БИЛ ГОЛЕМА ЛАГА Ќе се нaмaлyваат платите за работниците во нарениот период поради нaмaлeната продyктивност на економијата – проценуваат...

Заев: Правична, сразмерна казнена политика и помали глоби за 60 отсто

Казните за бизнис-заедницата од сега ќе бидат правични и сразмерни, ќе има градација меѓу малите, средните и големите фирми. Целта е да се поттикнат...

Перински: Наместо да расне, просечната плата почна да паѓа со доаѓањето...

Економијата е пред колапс. Погрешните и неодговорни политики на Социјалдемократскиот сојуз почнаа да се одразуваат со негативни показатели, истакна членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,...

Груевски: Наместо зголемување, намалување на поволностите – СДСМ ќе ја намали...

Со предлогот на СДСМ значи дека практично поддршката на земјоделците за набавка на земјоделска механизација ќе се намали од сегашните почетни 50% на почетни...

Популарно