11 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags накит

Ознака: накит

ФОТО: Сите гледаа во неговите раце – Роналдо се појави со...

Кристиано Роналдо вчера се појави во Дубаи на спортска конференција и веднаш го привлече вниманието на себе. Многумина за време на неговиот говор гледаа во...

Сакал да прошверцува накит вреден 450 илјади евра преку аеродром Скопје

При детален преглед на багаж на турски државјанин на царинската испостава Аеродром Скопје царинските работници открија и запленија златен накит со тежина од околу...

Лила ограбена: Крадци и провалилте во домот и одзеле вреден накит!

Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот вреден накит, пренесе...

Од куќа во Прилеп украдени пари и накит вредни над 4...

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Прилеп при што одзел евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, во вредност од 2.160.000...

10 интересни факти за накитот

1. Најстариот накит е пронајден во пештера во Мароко и е стар 82.000 години. 2. Египќаните се сметаат за едни од првите луѓе кои започнале...

15 идеи за накит кој можете да го направите сами

Искористете го слободното време за да направите нешто креативно и истовремено да создадете нешто убаво за себе. Искористете ги овие идеи и направете си...

Популарно