13 C
Скопје
вторник, април 7, 2020
Tags Награда

Ознака: Награда

„До 100 евра ли ви дојде мизерии?“: Син на пратеничка од...

Син на пратеничката од СДСМ доби награда од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов за седење дома. Оваа фотографија на Петар Прентовиќ е победник на вчерашниот...

Директор на средно училиште во Гевгелија доби Мерцедес од казино, но...

Цветан Неловски, директорот на средното училиште „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија откако доби „мерцедес“ А класа од казиното Сенатор беше приморан да даде оставка од...

Меси стана прв фудбалер кој ја добил „Лауреус наградата“

Луис Хамилтон и Лионел Меси се добитници на овогодинешната награда „Лауреус“. Оваа награда се доделува за спортист на годината. Од кога е воведена во 1999...

МВП наградата на Ол-стар натпреварот ќе го носи името на Коби...

Нова НБА почест за неодамна загинатиот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс. Наградата за МВП на Ол Стар викендот ќе биде именувана по него во...

Самир Љума: Ние сме од Македонија, земјата домаќин на најстариот фестивал...

Самир Љума и Фејми Даут од „Медена земја“ се добитници на наградата за најдобра кинематографија за Документарен филм на 34-то доделување на ASC (The...

Љума и Даут од „Медена земја“ ја добија престижната американска награда...

Самир Љума и Фејми Даут од „Медена земја“ се добитници на наградата за најдобра кинематографија за Документарен филм на 34 доделување на наградите на...

Нов меѓународен успех на Кокан Димушевски

На седумнаесетото по ред, културно меѓународно биенале Тактонс, најважниот настан за тон мајсторите од регионот, македонскиот композитор, продуцент и клавијатурист Кокан Димушевски, повторно е...

АМС: Иџе лани доби многу пари, а годинава доби ваучер од...

Агенцијата за млади и спорт (АМС) одговори на јавното обраќање на македонскиот натпреварувач во автомобилски трки и европски шампион на ридски патеки Игор Стефановски...

„Буре барут“ во режија на Дејан Пројковски прогласена за најдобра претстава...

Наградата за најдобра претстава на Биеналето на црногорскиот театар и пропадна на претставата „Буре барут“ во режија на Дејан Пројковски. Во образложението за доделеното признание...

„24 Ракомет“: Ако победи на три меча во четири дена, Вардар...

Aктуелниот европски и македонски шампион Вардар, има уникатна можност со само три победи на неофицијалното светско клупско првенство, Супер Глоуб, да заработи фантастични 400.000...

Популарно