31 C
Скопје
четврток, јули 16, 2020
Tags НАФТЕНИ ДЕРИВАТИ

Ознака: НАФТЕНИ ДЕРИВАТИ

Регулаторна одлучи: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат следната недела. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ...

По викендот нова цена на горивата во Македонија

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на...

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да донесе одлука за новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Со последната промена минатата недела бензините...

По споениот викенд нова цена на горивата во Македонија

Од понеделникот за три денари се намалија ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР 98, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два ипол денари,...

Нова цена на бензините во Македонија

РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата ги намали цените минатиот понеделник. „Супер 95“ и „Супер 98“ се точат по цена...

Ценовен шок: Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Од ноќеска на полноќ горивата и кај нас ќе мора да имаат нови повисоки цени, со покачувањето на цената на нафтана на светски берзи....

Новата цена на горивата во вторник ќе ја дознаете на бензиска...

Новите цени на горивата од вторник граѓаните ќе ги дознаваат на бензиските пумпи, оти трговците ќе ја формираат цената наместо тоа да го прави...

Седи кец! Според премиерот горивата поскапеле само три денари по литар,...

„Од полноќ нови цени на горивата, дизелот поскапува“, „Нафтата поскапува – колку е цената?“, „Горивата поскапуваат: Регулаторна со повисоки цени“. Ова се насловите во...

Од денеска нова цена на горивата во Македонија

Денеска напладне, Регулаторна комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Поминаа две недели од последната промена...

Популарно