9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018
Tags МВР

Ознака: МВР

Тортевски: Најголемата одговорност е кај МВР

Најголемата одговорност е кај МВР, без оглед дали е побаран притвор од обвинителството или не, смета адвокатот Александар Тортевски, кој синоќа во „Топ Тема“...

Фрчко го кара Политико: Не ги брани, поќути, ја ус*аа работава

Иако ги сакаме нашиве, ова крајно лошо го направија, со доза жалење и тага констатира стратегот на СДСМ, професорот и поранешен министер за внатрешни...

ВИДЕО: За да го испере, Канал 5 го пушти Оливер Спасовски...

Груевски замина, но повлече нога - чекаме оставки од неспособните „владетели“ Бегството на Никола Груевски му ја запечати политичката кариера на министерот за внатрешни работи...

Алијанса на Албанците: Владата и МВР да сносат одговорност за театарот...

По веста дека поранешниот премиер и екс-лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е во Будимпешта и бара политички азил од Унгарија со своја реакција излезе...

МВР со детали за трагедијата во Гостивар

Околу 19,15 часот вчера било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на реката...

МВР ќе потроши 17 милиони денари за камери, фотоапарати, двогледи и...

Министерството за внатрешни работи набавува камери, фотоапарати, двогледи и мегафони во вредност од 17 милиони денари. На страната на Бирото за јавни набавки стои оглас за доделување...

Продолжува психичката тортура вез семејството на актерот Владо Јовановски

Пред десетина дена припадници на МВР приредиле уште еден силен стрес на семејството на актерот Владо Јовановски. Полицајци одговорни за контрола на мерката домашен притвор...

Цел месец молк по крвавата ликвидација на „Рузвелтова“: МВР не може...

Цел месец полицијата не успева да идентификува кој се возеше во зелениот Ленд Ровер, ноќта на 29-ти септември кога беа убиени две лица, а...

Нови кривични пријави за закани и загрозување на безбедност на пратениците

Се зголемува бројот на кривичните пријави за лицата кои на социјалните мрежи им се  закануваат на пратениците. Двесет и седум годишен Охриѓанец  доби кривиична...

Мајката се врати дома и заврши во болница: Детали за случајот...

Мајката која вчера го оставила своето бебе кај својата мајка во населбата Стар Аеродром, и по која трагаше полицијата, е хоспитализирана на Клиниката за...

Популарно