16.1 C
Скопје
вторник, април 7, 2020
Tags МВР

Ознака: МВР

Чулев за полицајците кои им се закануваат на граѓаните: Едниот е...

Социјалните мрежи беа преплавени со фотографии од објавата на двајца полициски службеници кои на непристоен начин им се заканија на граѓаните дека мора да...

„Седете дома клошари”, „После 9 пендрaк”: Полицајци се закануваат со тепање...

Дел од припадницте на МВР наместо да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција...

Вработен во МВР позитивен на Коронавирус, а пратени се луѓе и...

Информатичар во Одделот за информатика и телекомуникации во Министерството за внатрешни работи е позитивен на коронавирусот – Ковит 19, соопшти вечерва министерот за внатрешни...

„Шеста управа“ на МВР: Здравјето ни е загрозено, Спасовски и СДСМ...

Секторот за обезбедување во МВР, попознат како „Шеста управа“, оставен на милост и немилост од Оливер Спасовски, пишува Курир. Имено вработени од овој сектор на МВР...

Полицијата презема мерки: Расчистена поголема група млади луѓе кои биле собрани...

Доцна вечерва, МВР преку соопштение ја информираше јавноста дека во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи...

Детали од акцијата во скопско Крушопек: Дpoгaтa била дел од меѓународен...

Кoкaинoт што попладнево беше фатен во скопското село Крушопек бил дел од поголем меѓународен синџир. Пратката тргнала од Јужна Америка и преку Италија и...

Чулев: Спасовски ја попречува работата на техничката влада и нелегално поништува...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес со изјава ја информираше домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува...

ОЈО: Предистражна постапка за четири лица од МВР за објавената снимка...

По известување од страна на Министерството за внатрешни работи за сознанија во врска со протекување на материјал од посебни истражни мерки, Основното јавно обвинителство...

Владината пропаганда зариба: Лажна е информацијата дека се апсат соработници на...

Дел од медиумите блиски до власта објавија дека во тек се апсења на високи полициски службеници во Министерството за внатрешни работи, од екипата на...

Тинејџерот „Медо“ главен во „Јавна соба“ и размената на слики на...

Полицијата влезе во трагата на администраторот на групата „Јавна соба“ но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови, објави Телма повикувајќи...

Популарно