18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Муртино

Ознака: Муртино

Дончев примал австралиски долари преку компанија регистрирана во струмичко Муртино

Екс-директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, Ден Дончев примал австралиски долари преку компанија регистрирана во струмичко Муртино, е еден од насловите во...

Заев: Јас до 1993 година одев да копам на нивата во...

Зоран Заев во вечерашното гостување на „Еден на еден“ говореше за своето детство поминато во родното Муртино и раните денови поминати во ова село. Јас...

Колумна на Страшо Ангеловски: Како македонското Собрание стана муртински атпазарски табернакул

Најпрво за да биде јасно што сакам да кажам да го објаснам поимот „табернакул“. Табернакул претставува лесен шатор во кој се наоѓал дрвениот сандак...

Милески: Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и...

Гласаш промена на име на држава, бришење на народ и еве вака те наградува муртинскиот лажов. И тоа добиваш проектче баш во Муртино! 142 илјади...

Колумна на Џејсон Мико: Досетливиот благородник дон Заев де ла Муртино

Сакав да бидам верен на насловот на едно од најпознатите дела во литературата, Досетливиот благородник дон Кихот де ла Манча од Мигел де Сервантес, но ми...

Заев: 300 пилоти нема ниту во мое Мутрино

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека е лага тврдењето на жителите на Арачиново дека ќе се вработат 300 пилоти, туку дека се ветиле пилот...

Михајловски: Да се обележи нивата од која Господ го црпна да...

„Треба да се обележи местото/нивата од која Господ го црпна да ја води државата. На тоа место треба да се изгради некој храм посветен...

Патокази покажуваат: Во Муртино живее светскиот рекет број 1

Во Струмица се појавија патокази кои, како што на нив пишува, го покажуваат патот до домот на светскиот рекет број 1. Според патоказите, светскиот рекет...

ЏЕЈМС БОНД ОД МУРТИНО: Каква држава, таков и Џејмс Бонд (ФОТО)

My name is Zaev! Trajce Zaev… Англичаните си го имаат Џејмс Бонд, агентот 007 со licence to kill. Ние, ете, си го имаме Трајче Заев,...

Несудениот нобеловец: Алхемичарот од Муртино

Референдумот помина – енигмата остана: Ќе помине ли Преспанскиот договор и покрај тоа што не помина кај македонскиот народ? Прва опција е понудата на...

Популарно