3.4 C
Скопје
сабота, јануари 25, 2020
Tags МТСП

Ознака: МТСП

Новиот закон на МТСП е рестриктивен, се кратат голем број на...

При денешната посета на Штип, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше со преставници на здруженијата на лица со посебни потреби, со, како што вели,...

МТСП: Мерката „трето дете“ не дава резултати и трошоците растат

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска, во синоќешното издание на дебатната емисија „Економски магазин“, зборувајќи за ефикасноста на додатокот за трето дете, покажа фундаментално неразбирање...

МТСП: Дезинформација се вестите за родител 1 и родител 2

Министерството за труд и социјална политика најостро ги демантира дезинформациите и лажни вести во однос на новиот предлог Закон за спречување и заштита од...

Скопското обвинителство ја повика Царовска во петок да даде исказ за...

По кривичната пријава од Министерството за труд и социјална политика за неуплаќање на средства во вториот пензиски фонд, Обвинителството ја повика министерката Царовска в...

Министерството за труд и социјална политика им ги одзема надлежностите за...

Министерството за труд и социјална политика (МТСП) ги одзеде надлежностите на Општина Куманово за управување со градинките. Советот на Општината и градоначалникот Максим Димитриевски...

Ако не ги вакцинирате децата ќе добиете казна од 350 до...

Казните за невакцинирање на децата се движат од 350 до 650 евра, потсетува Министерството за труд и социјална политика. Министерството соопштува дека ги информирало сите...

СРЕДЕН ПРСТ ЗА ДРУГИТЕ: Царовска ќе им дава пари на своите...

Министерството за труд и социјална политика распиша огласи за консултантски услуги за изработка на правилници. Ова по правило е работа на секторите и службите...

Самохраните родители со ниски примања нема да плаќаат за градинка

Сите самохрани родители кои имаат плата и месечни приходи во износ до минималната плата утврдена со Закон од денеска ќе бидат ослободени од плаќање...

СКАНДАЛ: Вработени во МТСП пијат алкохол и играат оро на работа...

Скандалозна аудио снимка се шири на интернет просторот  на кое се слуша како вработени во МТСП наместо да работат, во работно време во просториите на...

Марков: Ременски кочи закон кој ќе им го олесни животот на...

Скандалозните одлуки на техничкиот министер за труд и социјална политика, Фросина Ременски не запираат, напротив земаат се поголем интензитет. Како технички министер во министерство...

Популарно