24 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Мосул

Ознака: Мосул

Ирачката армија се соочува со силен отпор во Мосул

Ирачката армија продолжува да напредува во западниот дел на Мосул, иако се соочува со силен отпор од страна на џихадистите од „Исламската држава“, пренесува...

Ирачката армија започна операција за преземање на западен Мосул

Премиерот на Ирак, Хајдар ал-Абади соопшти дека ирачката армија почнала воена операција за преземање на западен Мосул од милитантите од Исламска држава.„Објавуваме почеток на...

Популарно