-0.2 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags монструм

Ознака: монструм

Заев ќе сведочи за случајот „Монструм“

Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан да сведочи за случајот „Монструм“, најави обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи на денешното рочиште. Ваквата најава следи откако еден...

Фетаи: Во судница ќе бидат објавени сите бомби за „Смилковско“ –...

Околу 38 илјади прислушкувани разговори и СМС-пораки поврзани со случајот „Монструм“ сега се во рацете на судот. На денешното судско рочиште за случајот со петкратното...

Следниот месец во судница ќе одекнат „бомбите“ за „Монструм“

На 22 август во судница ќе одекнат „бомби“ за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство што се случи кај Смиљковското Езеро, во 2012 година. За...

Ел Чека објави бомба за „Монструм“

Објавувачот на најновите „бомби“ за партијата на Али Ахмети, профилот Ел Чека,повторно на Фејсбук објави снимка од нелегално прислушувани материјали. Во снимката наводно телефонски разговараат ексминистерот...

Сведок со различна приказна од сведочењето во 2014

Во Кривичениот суд во Скопје на рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, денеска...

Тодор Петров: ГЛУВЕЕЊЕ НА СЕНКИТЕ ПРЕД МОЛКОТ НА ПРАВДАТА…

ГЛУВЕЕЊЕ НА СЕНКИТЕ ПРЕД МОЛКОТ НА ПРАВДАТА ... На денешен ден, пред седум години, на 12 април 2012 година, на ден Велики Четврток, се изврши...

Седум години болка натежнала над нив: Родителите на убиените момчиња обвинија...

Поминаа седум години од најмонструозното убиство кое Македонија го памети во поновата историја. Годините минуваат, но болката кај најблиските на убиените не поминува. Сол на...

ВИДЕО: Татко монструм ја фрли ќерката по скали?!!

46 годишниот Артем е уапсен и испитан во полиција откако шокирани граѓани објавиле вознемирувачко видео на социјалните мрежи. Безбедносните камери го забележале целиот инцидент кој...

Косово вели не знаат каде се Демири и Исмаиловиќ, обвинетите во...

Косовскиот министер за внатрешни работи Екрем Мустафа денеска изјави дека нема информации каде се Алил Демири и Африм Исмаиловиќ кои се обвинети во случајот...

Масовниот убиец од Нов Зеланд изваден пред суд и со насмевка...

Австралјанецот, Брентон Тарант, кој што вчера во две џамии во Нов Зеланд уби 49 лица изваден е пред истражен судија кој што му соопшти...

Популарно