18 C
Скопје
вторник, јули 17, 2018
Tags монструм

Ознака: монструм

Зоран Заев го контролира овој суд: Родителите на масакрираните момчиња не...

Денес требаше да се сведочи заштитениот сведок, но судијата Осман Шабани наместо тоа си земал боледување. Имено судијата Османи Шабани од утрово е на боледување,...

Мицкоски: Убијците од Монструм се ослободуваат, а луѓето од 27 април...

Имаме случаи како Монструм каде имаме брутална егзекуција и имаме докази, спорот е воден пет години, урната е пресудата, рочиштата се вратени на почеток...

На судењето за „Монструм“ се гледа снимката од заштитениот сведок Хаки...

Во судница во Кривичниот суд во моментов се гледа аудио и видео снимка од испрашувањето на заштитениот сведок Хаки Азири од 7 мај 2012...

Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО продолжува на 25 јуни

Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува на 25 јуни, откако на денешното рочиште беа сослушани тројца сведоци, кои на 12...

Нови рочишта за „Монструм“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Монструм“ и „Тарифа“. Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО,...

Обвинетите од „Монструм“ со ист третман како Заев за „Поткуп“: СЈО...

Откако беше најавена измена во обвинението против премиерот Зоран Заев, пристигна иста таква најава за најгрозоморното убиство кај Смилковското езеро. Обвинетите во „Монструм“денес повторно во...

Спиеш ли мирно Заев? Колку субвенции земаа монструмите? – Граѓаните бараат...

„Спиеш ли мирно Заев. #Монструм“, „Правда за жртвите, затвор за монструмите“. „Колку субвенции земаа монструмите?“. Ова се само дел од пораките кои ги испратија граѓаните...

Азири, убиецот од „Монструм“: Не го довршив никаквецот, не можам да...

Дека обвинетиот Фејзи Азири, за маскарот на Смилковското Езеро каде 5 лица беа свирепо убени, разговарал телефонски со потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта, потврди...

УТРЕ ВО 13 ЧАСОТ: Правда за жртвите од Смилковско езеро –...

Правда за Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски, Кире Трпковски и Борче Стевковски! Ова е пораката која се испраќа на социјалните мрежи, со најавата за...

Несомнено: Контрадикторните изјави на Заев отвораат дилема, што се крие во...

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на премиерот...

Популарно