19 C
Скопје
недела, јуни 7, 2020
Tags МОН

Ознака: МОН

Дескоска: Од септември помалку часови во основно и еден вид дуално...

Од септември ќе се оди со намалување на бројот на часови во основното образование, најави вечерва министерката за образование и наука Рената Дескоска. – Од...

Почна учебната година: Имаме најмал број на првачиња во изминативе години

Над 20.000 првачиња ќе седнат во училишните клупи во новата 2017/2018 година, која наместо традиционално на 1 септември, со одлука на Министерството за образование...

Популарно