23 C
Скопје
понеделник, јули 6, 2020
Tags Мобилни телефони

Ознака: Мобилни телефони

Сè уште се вештачат мобилните и компјутерите на Боки 13 и...

Додека растат притисоците од домашната јавност, меѓународниот фактор, власта и опозицијата да се расчисти случајот „Рекет“ и улогата на специјалната обвинителка Катица Јанева, од...

Дигитален детокс: Кога мобилните телефони нѐ прават напнати, а зависноста од...

Мислите дека не можете без мобилниот телефон, но не сфаќате дека станува збор за зависност. Потребен ви е D. Ова се неколку начини за тоа. Научете...

Од денеска во клупи без мобилни телефони- еве за кои ученици...

Француските ученици од денеска се враќаат во училишни клупи без мобилни телефони, откако владата пред еден месец усвои Закон за забрана за користење на...

Ковач: Македонските власти преку Вибер следат каде се движите и сè...

Македонскиот активист Златко Ковач кој живее во Вашингтон тврди дека македонските власти ги прислушуваат своите граѓани преку апликацијата Вибер. -Ако имате инсталирано Viber, хунтата на...

Калифорнија издаде сериозно предупредување за зрачењето на мобилните телефони

Можеби најголемата разлика помеѓу животот сега и животот на една генерација пред нас е дека ние константно сме поврзани еден со друг преку интернет. Мобилните...

Се појави уште нешто за што можете да го искористите вашиот...

Платформата CamSoda создаде апликација која ви овозможува да го блокирате телефонот со помош на вашиот пенис! Dick-ometrics е најсигурната апликација за заштита на телефонот и е...

Најпознатиот светски хакер: Преку телефонот ве следат на два начини

Кевин Митник еден од најпознатите светски хакери објаснува дека постојат два начини како да се „влезе“ во чиј било телефон. Уште полошо, тие начини...

Дознајте кој ви го прислушува телефонот

Откако во виртуелниот свет се појавија оние кои ги открија бројните скандали прислушувајќи милиони луѓе ширум планетата, бројните корисници на технологијата се загрижени дали...

ЕДНА ДЕЦЕНИЈА АЈФОН: Стив Џобс на денешен ден ја претстави револуцијата...

На денешен ден во 2007 година Стив Џобс го претстави првиот „ајфон“ - уред кој направи револуција во светот на мобилните телефони. Џобс го...

Популарно