7 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Мобилен телефон

Ознака: Мобилен телефон

Ременски го сменила телефонот 4 дена пред отворањето на истрагата Рекет

Потпретседателката на Собранието и осомничена во случајот Рекет во дело за меѓународниот сојуз Фросина Ременски Ташевска имала два телефони и двата и се наоѓаат...

ВИДЕО: На мајката поважен и беше мобилниот отколку детето- додека се...

Благодарение на херојскиот подвиг на еден полицаец спасено е девојчето кое падна во езерце со риби додека нејзината мајка стоела покрај неа. Имено, девојчето и...

Мобилниот телефон на Боки 13 сѐ уште не е вештачен

Се преземаат активности за вештачење и на мобилниот телефон на Бојан Јовановски – Боки 13, велат од Обвинителството за гонење на организиран криминал и...

Јанева лажела дека го изгубила вториот телефон: Пронајден е кај трето...

Обвинителството вчера го пронајде вториот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за кој таа велеше дека ѝ е изгубен. Телефонот бил пронајден кај...

Русковска: Вториот телефон на Јанева се уште не е најден

Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на...

Повеќе од еден час на телефон може да доведе со сериозен...

Малолетниците кои повеќе од еден час, секојдневно користат електронски уреди, како што се паметни телефони, може да се соочат со големи психолошки проблеми, тврдат...

Нејзиниот телефон падна во вода, а потоа се појави белиот кит:...

Иса Опдал беше со своите пријатели на брод кога нејзиниот мобилен телефон падна од нејзиниот џеб. Токму кога помислила дека мобилниот телефон ии исчезнал засекогаш,...

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон

Ви откриваме еден ефикасен трик, кој брзо ќе ги отстрани непријатните гребнатини на вашиот телефон. Се што Ви е потребно е прашак за пециво, малку...

Отишла на очен лекар, па се шокирала: Имала 500 дупчиња на...

Приказната за девојката Чен (25) од Тајван би можела да биде добра лекција за сите кои повеќе време минуваат покрај екраните на мобилните телефони. Поради...

Вработен во кумановскиот затвор фатен во продажба на мобилен телефон

Против вработен во кумановскиот затвор е поднесена кривична пријава откако бил фатен во обид да продаде мобилен телефон на затворениците. „Секторот за внатрешни работи Куманово...

Популарно