19 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags МНР

Ознака: МНР

Руска амбасада: Македонската страна ќе ги носи последиците од протерувањето руски...

Владата донесе одлука да протера руски дипломат. Целосна одговорност за последиците од оваа провокација и исклучително непријателски чин без преседан во руско-македонските односи ќе...

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

Прес-службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите на дипломатиите на двете земји Никола Димитров...

Извор од грчко МНР: „И ние запаливме нивни знамиња“

И ние запаливме знамиња во Солун и се слушнаа слогани „земете оружје да одиме во Скопје“, коментирал висок функционер од грчкото МНР за грчката...

Новинарот на ТВ 21 со саркастична реакција на извинувањето од МНР

Фуркан Салиу, известувач на ТВ 21 од вчерашната прес-конференција во Министерство за надворешни работи по средбата на шефот на дипломатијата Никола Димитров со медијаторот...

ВИДЕО: Вработен во МНР до новинар „Ако поставиш прашање, никогаш нема...

„Ако поставиш прашање, никогаш нема да добиеш интервју“, изјави вработен во МНР, по прес конфренцијата на Никола Димитров и медијаторот Метју Нимиц, објави ТВ21. Со...

Македонски Манифест и СМК утре на мирен протест за време на...

На 31 август во Македонија престојува министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиас. Домаќин е неговиот колега, министерот за надворешни работи на Македонија...

Пријателство ДА, заедничка историја НЕ: Здружението „Блаже Конески“ протестира пред МНР...

Здружението „Блаже Конески“ денеска протестира пред зградата на МНР против потпишување на договорот за добрососедство со Бугарија кое треба да се случи на Илинден,...

Каков профил е Никола Димитров: Нестабилна личчност, од трошаџија во Вегас,...

Луѓето кои што добро го познаваат Никола Димитров ќе речат дека неговото предлагање за министер за надворешни работи е круната на неговата превртлива реторика....

МНР до Коѕиас: Иредентизмот не е одлика на Македонија, тоа го...

Не постои никаква основа за стравување во Грција од каков било македонски иредентизам. Истакнувањето на ваква перцепција е во функција на оттргнување на вниманието...

Чавушоглу: Европа оди кон пропаст – ќе избувнат религиозни војни

Турскиот министер на надворешни работи Мевљут Чавушоглу во коментар на изборите во Холандија, изјави дека Европа оди кон пропаст и религиозни војни. Како што јави...

Популарно