4.1 C
Скопје
четврток, декември 5, 2019
Tags МНР

Ознака: МНР

Пријателство ДА, заедничка историја НЕ: Здружението „Блаже Конески“ протестира пред МНР...

Здружението „Блаже Конески“ денеска протестира пред зградата на МНР против потпишување на договорот за добрососедство со Бугарија кое треба да се случи на Илинден,...

Каков профил е Никола Димитров: Нестабилна личчност, од трошаџија во Вегас,...

Луѓето кои што добро го познаваат Никола Димитров ќе речат дека неговото предлагање за министер за надворешни работи е круната на неговата превртлива реторика....

МНР до Коѕиас: Иредентизмот не е одлика на Македонија, тоа го...

Не постои никаква основа за стравување во Грција од каков било македонски иредентизам. Истакнувањето на ваква перцепција е во функција на оттргнување на вниманието...

Чавушоглу: Европа оди кон пропаст – ќе избувнат религиозни војни

Турскиот министер на надворешни работи Мевљут Чавушоглу во коментар на изборите во Холандија, изјави дека Европа оди кон пропаст и религиозни војни. Како што јави...

Руско МНР: Западното мешање во Македонија добива екстремна форма

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека мешањето на Западот во внатрешните работи на Македонија добива екстремна форма. - На изборите на 11 декември...

Курц: Постизборните одлуки треба да ги донесат партиите

Придонесот на Македонија за затворање на Балканската мигрантска рута уште еднаш е потенциран од страна на австрискиот министер за надворешни работи и претседавач со...

МНР побара став од Вашингтон за изјавите на конгресменот Рохрабакер

Министерството за надворешни работи на Република Македонија преку македонската Амбасада во Вашингтон по дипломатски пат побара став од Стејт Департментот на САД за изјавите...

МНР: Атина да не измислува закани, туку да го почитува правото

Да не се измислуваат закани, туку да се почитува правото и да се гради партнерство, се наведува во реакцијата на македонското Министерство за надворешни...

Реакција на МНР на изјавата на Дачиќ: Политичарите да не го...

По новогодишната изјава на српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, кој им порача на сите соседи, вклучувајќи ја и Македонија, дека нема да...

Популарно