0.4 C
Скопје
сабота, јануари 18, 2020
Tags МНР

Ознака: МНР

Грчко МНР реагира: Хан да престане да ги поткопува преговорите кои...

Грчкото Министерство за надворешни работи, попладнево преку соопштение реагираше на изјавата на еврокомесарот Јоханес Хан повикувајќи го да престане да дава погрешна слика за...

Грчко МНР: Реформите и името се предуслови за интеграција на Скопје...

Реформите и решавање на прашањето за името се главните предуслови за интеграција во ЕУ, а треба да биде јасно дека одлуките не ги носи...

Шчербак: Протерувањето на дипломат е сериозен непријателски чин, Москва ќе возврати...

Протерувањето на еден дипломат во дипломатијата се смета како сериозен непријателски чекор, но Русија е постојана членка на Советот за безбедност на Обединетите нации...

Иванов повика на воздржаност: Избрзана e одлуката за протерување на рускиот...

Република Македонија како земја кандидат за членство во Европската унија, ја следи политиката на ЕУ и нивните одлуки донесени по пат на консензус и...

Руска амбасада: Македонската страна ќе ги носи последиците од протерувањето руски...

Владата донесе одлука да протера руски дипломат. Целосна одговорност за последиците од оваа провокација и исклучително непријателски чин без преседан во руско-македонските односи ќе...

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

Прес-службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите на дипломатиите на двете земји Никола Димитров...

Извор од грчко МНР: „И ние запаливме нивни знамиња“

И ние запаливме знамиња во Солун и се слушнаа слогани „земете оружје да одиме во Скопје“, коментирал висок функционер од грчкото МНР за грчката...

Новинарот на ТВ 21 со саркастична реакција на извинувањето од МНР

Фуркан Салиу, известувач на ТВ 21 од вчерашната прес-конференција во Министерство за надворешни работи по средбата на шефот на дипломатијата Никола Димитров со медијаторот...

ВИДЕО: Вработен во МНР до новинар „Ако поставиш прашање, никогаш нема...

„Ако поставиш прашање, никогаш нема да добиеш интервју“, изјави вработен во МНР, по прес конфренцијата на Никола Димитров и медијаторот Метју Нимиц, објави ТВ21. Со...

Македонски Манифест и СМК утре на мирен протест за време на...

На 31 август во Македонија престојува министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕиас. Домаќин е неговиот колега, министерот за надворешни работи на Македонија...

Популарно