5.6 C
Скопје
среда, јануари 29, 2020
Tags МНР

Ознака: МНР

Грчко МНР: Со договорот се укинуваат македонски народ и македонска нација

MМВо актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се одговара и на неколку...

Димитров: Не ја исклучувам можноста да се кандидирам за претседател на...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во вечерашната емисија „24 Отворено“ на Телевизија 24 порача „Не ја исклучувам можноста да се кандидирам за претседател на...

Грција експресно одговори на критиките од Русија за менувањето на името...

Грчкото Министерство за надворешни работи ги отфрли критиките на Москва во врска со Договорот за решавање на спорот околу името помеѓу Грција и Македонија...

Руско МНР: Промената на името не е одраз на народната волја,...

Прашањето за името на Република Македонија мора да биде разгледано од Советот за Безбедност на ОН, во согласност со точка 3 на резолуцијата 845 (1993), соопшти...

Министерствата и општините имаат 2.645 возила, најскапите се во МНР, МВР...

Министерствата и општините имаат 2.645 автомобили. Министерствата имаат 2.215 возила вредни 27,2 милиони евра, додека општините имаат 430 возила во вредност од 5,7 милиони...

МНР чека информации од Авганистан за убиен македонски државјанин

Министерството за надворешни работи соопшти дека испратило барање за официјална информација до авганистанските институции во врска со веста дека македонски државјанин е киднапиран и убиен...

МНР ги предупредува македонските државјани: Утре избегнувајте ги местата во Грција...

Министерството за надворешни работи упати предупредување до македонските државјани кои утре планираат да патуваат во Грција да ги избегнуваат местата на одржување на најавените...

Милошоски: Комисијата за надворешна политика бара од МНР увид во списите...

Собраниската Комисија за надворешна политика денеска од Министерството за надворешени побарала списи за предлогот за решение на спорот за името што во саботата официјално го...

Иванов бара од МНР извештаи за текот и исходот од последната...

Претседателот Ѓорге Иванов не е информиран за исходот од последната средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за надворешни работи на...

Димитров, Коѕијас, Захариева и Бушати на средба во Солун

Во Солун вечерва почнува третата квадриталерална средба на министрите за надворешни работи на Македонија, Грција, Албанија и Бугарија. Теми на состанокот се: Интеграцијата на...

Популарно