13 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags МНР

Ознака: МНР

ФОТО: Македонски граѓани заглавени низ светот – Од нашите амбасади дрско...

Откако Владата денеска најави дека селективно ќе враќа 915 македонски државјани од Германија на трошок на патниците, со реакции на социјалните мрежи се јавија...

Ивановски: Договорив донација од најмалку 100.000 заштитни маски од Кина, потребно...

Филип Ивановски, млад Македонец кој има завршено магистерски студии на Универзитетот во Торонто и во 2014 година бил дел од канадската делегација на Самитот...

ПАНИКА ВО МНР: Тројца ризични од „корона“ со денови оделе на...

Тројца македонски дипломати предизвикале паника во македонското министерство за надворешни работи откако колегите дознале дека тројцата биле во контакт со лица и средини кои...

Димитров: Досега пријавени 2.300 граѓани што сакаат да се вратат во...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, информираше на прес-конференција дека досега има околу 2.300 пријавени наши граѓани низ целиот свет кои што сакаат да...

СВЕДОШТВО: Македонски патници преживуваат голгота во Малта – летот им е...

Македонски патници од утрово се заглавени на аеродромот во Малта без никаква најава, а авиокомпанијата Визер е единствената компанија која од овој аеродром го...

МНР: Тројца Македонци се на крузерот кој е под карантин поради...

Според последните информации добиени од министерството за надворешни работи на Јапонија, потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу...

Mилошоски: Затворањето на амбасади е дипломатска антиреформа

Затворањето на амбасади е дипломатска антиреформа, а затварањето на амбасадата во Бразил е потег на штета на интересите на Македонија, реагира пратеникот Антонио Милошоски,...

Милошоски: Назначена од Димитров и советничка на Пендаровски предизвика дипломатски скандал...

Пратеникот Антонио Милошоски со реакција на Фејсбук навредите кон министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини и поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони...

Милошоски: Нема долго да трае вашето одмагање на колегите кои ви...

За време на „режимот“ двајцата станаа амбасадори, а едниот и специјален советник на главниот. Сега се министер и шеф на кабинет, па заедно решиле...

Вработените во МНР и дипломатите три месеци немаат здравствено осигурување, а...

Трети месец македонската дипломатија не е здравствено осигурана. Трет месец, македонските дипломати, амбасадорите, целата дипломатија, службите, вработените во ДКП-ата, не им се покрива здравственото...

Популарно