19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Милтиадис Варвициоти

Ознака: Милтиадис Варвициоти

Варвициотис: Преговори само за „Северна“ може да донесат дестабилизација на северната...

Поради присутноста на албанскиот елемент во регионот, разделувањето и почетокот на пристапни преговори со само една земја кандидат, може, наместо да ја продлабочи стабилноста,...

Популарно