17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Милан

Ознака: Милан

Посебен сообраќаен режим поради натпреварот Шкендија-Милан

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска четврток поради фудбалскиот натпревар меѓу екипите на ФК “Шкендија“ и ФК “Милан“ што во 20:45...

ФОТО: Еве како Милан ѝ одговори на Шкендија за видеото

Италијанскиот клуб Милан и одговори на Шкендија на видеото со кое тетовскиот тим сакаше да се претстави пред италијанскиот гигант. Тетовци вчера објавија видео во...

Шкендија се претстави пред Милан: Ние сме број еден “Росоњери“ кај...

Ниту еден познат Македонец не споменат во видеото со кое Шкендија се претставува пред својот противник со кој игра во четврток, италијанскиот великан Милан....

Вардар и Шкендија ги добија противниците, Фенербахче и Милан доаѓаат во...

Македонските фудбалски клубови Вардар и Шкендија ги добија противниците во плејофот од Лига Европа. Ждрепката за плејофот од Лига Европа се одржа денеска во седиштето...

Бонучи се уште не е фудбалер на Милан – трансферот не...

Леонардо Бонучи и Лукас Биља не се регистрирани од страна на Милан бидејќи банкарските исплати нема да пристигнат до 11 август, потврди Марко Фасоне. Двоецот...

Цела Италија му се смее на новиот газда на Милан: Не...

Еден од најголемите италијански клубови Милан повеќе не е во рацете на својот најуспешен сопственик и претседател на клубот, Силвио Берлускони. Денеска попладнево промовиран...

Милан спреми 30 милиони за Фабрегас!

Англиските медиуми тврдат дека Цеск Фабрегас најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А и ќе го облече дресот на Милан. Фабрегас оваа сезона не...

ВИДЕО: Милан ја совлада Фиорентина и ги задржа шансите за пласман...

Значајна победа со 2:1 забележаа синоќа фудбалерите на Милан над Фиорентина и останаа во игра за освојување место кое следната сезона ќе гарантира настап...

Јувентус ја чува бодовната предност

Актуелниот шампион Јувентус синоќа на гостински терен го совлада Каљари и ја сочува предноста од седум бода во однос на Рома, односно девет во...

Милан со двајца фудбалери помалку ја совлада Болоња

Милан направи подвиг синоќа на гостувањето кај Болоња, бидејќи без двајца исклучени играчи го победи домашниот тим со 1:0. Клучниот момент на натпреварот се...

Популарно