3.2 C
Скопје
недела, декември 15, 2019
Tags Милан

Ознака: Милан

Третиот најбогат човек има луд план со Милан: Вакво нешто е...

Италијанските медиуми не престануваат да пишуваат можноста третиот најбогат човек во светот, Бернар Арно да го купи Милан. Во Италија се тврди дека детали го...

Беше држ не дај: Адвокатот открива како поминала средбата меѓу Северина...

Северина Којиќ вчера ја изгуби битката за старателство над синот Александар која со години ја водеше со некогашниот партнер, Милан Поповиќ. Адвокатот на Милан, Хрвоје...

Драстични мерки во Милан – Еве што им направи Гатузо на...

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо одлучи да ги затвори фудбалерите во клупската тренинг-базата пред натпреварот од 35-тото коло од Италијанскиот шампионат со Болоња, објавуваат...

(Видео) Милан има светла иднина – Ова дете постигна гол за...

Ова талентирано дете на Милан им донесе победа на младите „росонерите“ до 15 години против Верона од (2:1). Но она што остана за паметење е...

Голем хендикеп за Милан за дерби дуелите со Јувентус и Лацио

Милан одново ги шокираше своите фанови откако на Сан Сиро одигра 1-1 против Удинезе во италијанската Серија А. Но тоа не беше само еден хендикеп...

(Видео) Милан и Интер остануваат без стадион – Легендарниот Сан Сиро...

И официјално е потврдено, Милан и Интер направија заеднички проект за изградба на нов стадион, кој ќе биде еден од најмодерните во Европа. Новиот стадион,...

(Видео) Овој играч на Милан не заминува никаде, останува во клубот...

Еден од најдобрите млади голмани во светот кој е член на Милан и на Италија, Џанлуиџи Донарума ќе го продолжи својот договор со Милан,...

(Видео) Милан гази кон врвот, нова победа за потврда на одличната...

Уште една победа во серијата на Милан овојпат на гостувањето кај последнопласираниот Киево. Милан славеше со 2-1, во 27.коло од Серија А, а стрелци на...

Фото: Потврда од Серија А: Милан го ангажираше „вечниот талент“

Вест која дел од навивачите на Милан ќе ја прифатат со скептицизам. Како што беше потврдено на официјалниот сајт на Серија А, Ален Халиловиќ е нов член...

Бонучи му кажа ДА на ПСЖ

Италијанските медиуми пренесуваат дека капитенот на Милан, Леонардо Бонучи ова лето би можел да го напушти „Сан Сиро“. Милан е во тешка ситуација и неодамна...

Популарно