19 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Мила Царовска

Ознака: Мила Царовска

Mинистерот Бектеши ја искара вицепремирката Царовска: Повеќе работи, помалку терај кампања!

Вицепремиерката Мила Царовска многу е зафатена со изборни активности па затоа нема време да се посвети на странските компании, рече министерот за економија Крешник...

Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски (ВИДЕО)

Во денешното издание на дебатната емисија „Само вистина“ на канал 5 телевизија Мила Царовска од СДСМ изјави дека Никола Димитров е рециклиран кадар на...

Не е купување гласови: За Царовска немало ништо спорно во К-15...

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска смета дека немало ништо спорно во тоа што во рамки на техничка влада и на два месеци пред...

Стоилковски: „Како се добива тендер од милион денари“ и други 29...

30-те прашања за Мила Царовска и ги поставуваме пред Влада, новото место за дипломираниот социолог- вицепремиер за економски прашања, изјави денес портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Апасиев: Како да се преживее? Обратете се во инбокс на екс-министерката...

„Додека во цивилизираниот свет само 1/5 од платата ти оди на режиски трошоци за комуналии, кај нас за таа намена трошиш 2/3 од плата!?...

И Царовска не заминува со чисти раце: Објавени над 20 тендери...

Повеќе од 20 тендери објавила министерката за труд и социјална политика во оставка Мила Царовска на самиот ден кога ја поднесува оставката и треба...

Царовска и Петров vs. Николовски и Лукаревска „бољи пар“

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров и потпретседателката на партијата Мила Царовска се натпреваруваа...

СДСМ одлучи: Еве кој ќе биде технички премиер, а кој вицепремиер

Спиред првичните информации од вечерашната седница на Извршниот одбор на СДСМ, министерот за внатрешнин работи Оливер Спасовски ќе биде претседател на техничката влада, откако...

Заев: Спасовски и Царовска можни технички премиери

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не постојат причини, ниту потреба за одложување на предвремените парламентарни избори кои се закажани за 12 април догодина....

Царовска во Валандово пуштила во употреба објект за најмалите кој не...

Без потпис од надзорот и без технички прием, локалната власт во Валандово со министерката за труд и социјална политика Мила Царовска пуштиле во употреба објект за...

Популарно