0.8 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Мила Царовска

Ознака: Мила Царовска

И Царовска не заминува со чисти раце: Објавени над 20 тендери...

Повеќе од 20 тендери објавила министерката за труд и социјална политика во оставка Мила Царовска на самиот ден кога ја поднесува оставката и треба...

Царовска и Петров vs. Николовски и Лукаревска „бољи пар“

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров и потпретседателката на партијата Мила Царовска се натпреваруваа...

СДСМ одлучи: Еве кој ќе биде технички премиер, а кој вицепремиер

Спиред првичните информации од вечерашната седница на Извршниот одбор на СДСМ, министерот за внатрешнин работи Оливер Спасовски ќе биде претседател на техничката влада, откако...

Заев: Спасовски и Царовска можни технички премиери

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не постојат причини, ниту потреба за одложување на предвремените парламентарни избори кои се закажани за 12 април догодина....

Царовска во Валандово пуштила во употреба објект за најмалите кој не...

Без потпис од надзорот и без технички прием, локалната власт во Валандово со министерката за труд и социјална политика Мила Царовска пуштиле во употреба објект за...

Двајца кандидати за наследник на премиерот во заминување

Деновиве треба да падне одлуката за тоа кој ќе биде назначен за технички премиер, вели во интервју за „Слободен печат“ премиерот во заминување, Зоран...

Царовска поставува за в.д. директори на постојните установи, лица кои немаат...

Министерке, директорските решенија ви се без соодветно факултетско образование! Циркузијадата со установите за социјална заштита продолжува и понатаму, а министерката Мила Царовска станува нејзино заштитно...

Јовевски: Ветувавте покачување 10 проценти на пензиите секоја година

Вие пред избори велевте дека вашата визија е зголемување на десет проценти на пензиите секоја година, потсети претседателот на Комисија за труд и социјална...

Граѓаните до Царовска: Мила и ти ли живееш со 17.000 денари...

Граѓаните со транпаренти закачени на надвозниците ја запрашаа министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, дали и таа живее со 17.000 денари месечна...

Социјалните мрежи вријат: Министерката Царовска се правда по изјавата, но револтот...

Откако вчера министерката за труд и социјална политика Мила Царовска во емисијата „Детектор“ изјави дека во Македонија четиричлено семејство може да преживее со 17...

Популарно