3.4 C
Скопје
сабота, јануари 25, 2020
Tags Метео

Ознака: Метео

Временска прогноза до крај на месецот – Ќе натрупа ли снег?

Времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста...

За Бадник снег, за Божиќ сонце – Еве какво време нè...

Во следните денови времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Утринските температури насекаде ќе бидат негативни. Утре времето ќе биде променливо...

Времето денес: Студено и сончево со умерен до засилен ветер

Во земјава утрото ќе биде ведро и студено, преку денот претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има појава на мала до умерена облачност....

Времето денес: Студено време со слаб снег, ќе дува силен северен...

Променливо облачно и студено со провејување на слаб снег, особено на северот северозападниот од земјава ќе биде времето денес. Ќе дува умерен до засилен,...

Доаѓа сонце: Еве какво ќе биде времето за и после Нова...

Од утре следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури. Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне...

Времето денес: Студено со засилен ветер, на повисоките места снег

Времето во Република Македонија ќе променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Во северните и североисточните делови на планините и на повисоките места ќе...

Денеска дожд – Од утре бидете подготвени за голема промена на...

Променливо облачно со врнежи од дожд. Од пладневните часови во северните делови ќе започне да дува северен ветер кој потоа ќе се прошири во...

Времето денес: Претежно облачно, во поголем дел од денот магливо и...

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, по котлините во поголем дел од денот магливо и постудено. Утринската температура ќе се движи од минус...

Состојбата во Македонија алармантна, загаденоста на највисоко ниво – Времето ќе...

Ова утро во Македонија е загадено, а рекордер меѓу градовите е Тетово. Во Тетово утринава загаденоста изнесува 113 µg/m3. Следи Битола со 107 µg/m3, а потоа ...

МЕТЕО: Облачно време со дожд, на планините снег – утре обилни...

Времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи ќе има во ноќните...

Популарно