1 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags Мерки

Ознака: Мерки

Дојче веле: Новите мерки на Владата нов удар за бизнисмените, зголемени...

Повисоки придонеси, зголемување на данок на добивка, па дури и на ДДВ? Фискалната консолидација наметнува болни мерки, но неизвесно е кои од нив ќе...

Владата со пакет мерки за економски раст

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска го презентираа владиниот План за економски раст чија цел, како што посочија, е...

СДСМ: Владата со серија мерки работи во интерес на земјоделците и...

За разлика од претходната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ којашто работеше селективно и на штета на земјоделците делејќи субвенции по партиска линија и државно обработиливо...

СДСМ: Со бесплатниот јавен превоз да се воведе возење пар непар

СДСМ денеска побара мерката за бесплатниот јавен превоз во Скопје да биде проследана со повеќе други мерки за да се ублажат последиците од загадувањето. Партијата...

Јанушев: Бесплатниот превоз веќе започна да се применува во автобусите на...

Во вчерашното издание на „Аргументи“ на тема јавен превоз и загадувањето на главниот град дебатираа директорите на автобуските превозници, Игор Јанушев од „ЈСП Скопје“...

МЕРКИ ПРОТИВ ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ: Од утре бесплатен јавен превоз за...

МЕРКИ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДЕНОСТА НА ВОЗДУХОТ Градот Скопје од утре воведува бесплатен јавен превоз во сите автобуси на ЈСП Скопје и...

СДСМ бара мерки за заштита на граѓаните од загаденоста на воздухот

СДСМ денеска побара да се преземат мерки за заштита на граѓаните поради високото ниво на загаденост на воздухот. Претседателот на партиската Комисија за животна средина...

Тодоров: Ќе се субвенционира набавката на електрични возила, низа бенефиции за...

Со новата програма на ВМРО-ДПМНЕ, „Реално“ предвидуваме изградба на 240 километри секундарна гасоводна мрежа во Скопје, инвестиција вредна 100 милиони евра, истакна денес носителот...

Заев: Нашите мерки ќе ја подобрат состојбата на земјоделецот

Отворање нови пазари, создавање конкуренција и натрпевар меѓу купувачите за кој повеќе ќе плати, тој да го купи производот, вети претседателот на СДСМ и...

Популарно