6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Мексико

Ознака: Мексико

Кога си инспирација за многумина: Ракометен клуб во Мексико ги носи...

Мексико е можеби најневеројатно место каде може да ги забележите црвено – црните ленти на првакот во европската Лига на шампиони. Зачудувачки, но од...

Чуден феномен во Мексико на кој жителите не можат да си...

Шест предградија на мексиканскиот град Гвадалахара се прекриени со дебел слој на мраз откако градот го погоди силна бура со град. На одделни места...

(Видео) Го имаме најневеројаниот гол од пенал – Топката леташе 100...

Ваков гол од пенал сеуште немате видено, може да се каже дека е можеби најсреќниот од сите што сме ги виделе досега. Најсреќен за изведувачот,...

ФОТО: Авион падна веднаш по полетувањето во Мексико

Авион со 80 патници и членови на екипажот во мексиканскиот град Дуранго, јавуваат локалните медиумите, пренесува Би-Би-Си. Авиокомпанијата Аеромексико напиша на социјалната мрежа Твитер дека...

Напад во Мексико: Четвори загинати, меѓу нив има и деца

Четири луѓе, меѓу кои две деца се убиени на југот на Мексико, во државата Гереро, соопштија локалните власти. Вооружени мажи пукале на возило во кое...

Нов ураган Фабио се формирал крај брегот на Мексико

На мексиканскиот брег на Пацификот денеска се формирал нов ураган Фабио, но метеоролозите најавуваат дека веројатно ќе премине во голема бура која, како што...

Видео снимка од лудата журка на Мексиканците со 30 ескорт дами...

Дефинитивно доказ на кој не можат ништо да кажат! Голем секс-скандал ја погоди репрезентацијата на Мексико на само неколку дена пред да отпатуваат за Русија. Како што...

ВИДЕО: Националната гарда почна да се распоредува на американско-мексиканската граница

Околу 1.600 припадници на американската Национална гарда почнаа да се распоредуваат на американско-мексиканската граница. Како што соопштија властите, се очекува да стигнат уште припадници. Калифорнија е...

Каролина на плажа во Мексико

Најголемата македонска музичка ѕвезда пренесе на социјалните мрежи како го минува медениот месец. Каролина Гочева и момчето, Михаул Корубин се во Мексико и на...

ВИДЕО+ФОТО: Најмалку 224 лица загинаа во земјотресот во Мексико, меѓу кои...

Најмалку 224 луѓе загинаа во вчерашниот земјотрес што го погоди Мексико со интензитет од 7,1 степен според Рихтерова скала, соопшти националната агенција за цивилна...

Популарно