15.2 C
Скопје
понеделник, март 25, 2019
Tags Меган Маркл

Ознака: Меган Маркл

(Фото) Меган во осмиот месец од бременоста во најкраткиот фустан досега

Бремената војвотка од Сасекс, вчера учествуваше во панел-дискусија по повод Меѓународниот ден на жените, на која се разгледуваа нивните права. Покрај неа, во дискусијата учествуваа...

ФОТО: Кејт и Меган воодушевија со своите стајлинзи на божиќна миса

Британското кралско семејство присуствуваше на божиќна миса во црквата Св. Марија Магдалена во Сандригам, Норфолк. Војвотките Кејт и Меган ги придружуваа принцовите Вилијам и Хари,...

Се појавија скандалозни фотографии од Меган во алкохолизирана состојба, а една...

Откако стана дел од кралското семејство Меган Маркл е под бурно око на јавноста и медиумите ширум целиот свет. Овој пат приватните фотографии на Меган...

Кралицата ќе полуди од глетката: Бремената Меган Маркл во потполно провиден...

Првата кралска турнеја за војводата и војвотката од Сасекс заврши. Нивната последна станица била новозеландскиот град Ротоура, за кој Меган Маркл го сочувала својот...

Меган мора да ги почитува овие строги правила во бременоста, еве...

Иако ќе се породи дури на пролет идната година, 37 годишната војвотка од Сасекс, Меган Маркл ќе мора да се придржува до сторгите кралски...

Таткото на Меган Маркл со шокантна изјава

Томас Маркл, таткото на војвотката Меган Маркл, изјави дека според нејзиното однесување може да се види дека „тешко излегува на крај со обврските од...

Меган жестоко ќе се бори против ова правило на кралството

Кога Меган Маркл се венчала за Хари, ја добила титулата војвотката од Сасекс, но нејзините деца ќе бидат во поинаква ситуација. Имено, според досегашните...

10 работи кои се строго забранети за кралското семејство!

Ако мислите дека кралскиот живот е удобен и безгрижен, вие се лажете. Во кралскиот двор владеат строги правила и традиции, од кои некои постоеле со векови,...

Приказната за аквамаринскиот прстен од Меган Маркл

Од сите можни „ситници“ на кралската свадба на векот во која принцот Хари и Меган Маркл стапија во брак, а кои беа будно забележувани...

ФОТО: Бидермаерот на Меган Маркал заврши на гроб – еве зошто

Сепак не станува збор за несакан настан, туку тоа е кралска традиција. Според традицијата, бидермаерот после кралската венчавка се праќа на гробот на непознатиот јунак,...


Популарно