18 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags Мажи

Ознака: Мажи

Зошто туѓата жена секогаш е послатка?

Постои една легенда, според која во старите времиња, Господ од глина направил 10 Адами. На секој од нив, тој му дал различни дарби. Едниот...

Во текот на зимата мажите имаат поголема желба за однос, но...

Мажите имаат поголема потреба за секс во текот на зимата. Ова се резултатите на анкетата спроведена во САД, со помош на една апликацијата за...

Мажите открија: Вака изгледа жената од соништата

Еден сајт за запознавање спроведе анкета меѓу мажите и одлучи да открие како изгледа жената од сништата на секој маж. Анкетата опфатила 100.000 мажи...

Кој на што „паѓа“: На жените им треба внимание, на мажите...

Луѓето велат дека мажите се од Марс, а жените се од Венера и навистина понекогаш изгледа дека сме сосема различни видови кои не можат...

Мажите кои ја поседуваат оваа особина потешко пронаоѓаат партнерки

Самодовербата е многу убава особина и кај мажите и кај жените. Меѓутоа, треба да знаете кога е вистинско време и место за истакнување на...

Мажите изгласаа: Ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи

Според истражување на кое испитаниците биле само мажи, ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи. Мал црн фустан Тоа девојките најдобро го знаат. Не е...

Испил цело пакетче вијагра, а тоа што следувало е лекција за...

Маж од Велика Британија кој земал десет пати повеќе од дозволените апчиња вијагра доживеал вистински пекол со трајни последици, пренесува „Дејли меил“. Тој тоа го...

Конечно потврдено: Kој лаже повеќе- мажите или жените?

Освен полот и годините, и околината игра улога во одлуката дали некој ќе ја каже вистината или не, откри една најнова научна анализа. Едно неодамна...

На која годишна возраст метаболизмот успорува?

Метаболизмот со годините природно забавува, а интересно е дека кај жените тоа се случува 6 години порано отколку кај мажите. Дебелеењето не е предизвикано само...

5 начини како да бидете подобар маж во 2019 година

Ни дојде 2019 година. Нова година, а со тоа нови предизвици. Секој од нас има добри и лоши страни, но главната работа е секогаш...

Популарно